BİZİ TAKİP ET!

Kürsüde Ambargo !

Kürsüde Ambargo24-29 Eylül 2022 tarihleri arasında Gürcistan’ının Tiflis şehrinde düzenlenmekte olan Para Halter Avrupa Şampiyonası’nın bireysel finalleri sona erdi. 
 Şampiyona statüsü gereği sporcuların kaldırışları dört farklı kategoride değerlendirdi. Dört gün süren müsabakalar sonucunda Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Para Haltercileri 13 Altın, 20 Gümüş, 8 Bronz toplamda 41 madalyaya ulaştı. 
     
Bireysel finallerin son gününde 3 farklısporcumuz kürsüye çıktı. Günün ilk müsabakasında 72 kiloda Uğur Yumuk 174 kiloluk kaldırışı ile 2 gümüş, 1 bronz madalya kazandı. Faruk Öztürk ise+107 kiloda yarıştı. 227 kiloluk kaldırışı ile 2 gümüş  madalyanın sahibi oldu. Günün son yarışmasında ise Paralimpik Şampiyonu tecrübeli halterci Nazmiye Muratlı yarıştığı 45 kilo kategorisinde 3 kaldırış sonrası ulaştığı 271 kilo ile 2gümüş, 2 bronz madalyanın sahibi oldu.

Değerlendirmelerde bulunan Uğur Yumuk hedef Paris dedi. Kocaeli’de yapılan çalışmalarımız ve antrenörlerimin desteği sonucu avrupa ikincisi oldum.İnşallah bir sonra ki şampiyonada altın madalyayı boynuma geçirip şampiyon olacağım. Bizlere destek veren başta sayın Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu başkanı Muaz Ergezen olmak üzere,ekranları başından benimle birlikte ağırlığı kaldıran yükümü hafifleten herkese teşekkür ederim.Hedef Paris Paralimpik oyunları.Bu yolda durmadan çalışacağım.’’ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz gün altın madalya kazanan Muhammet Kaan Aktürkise ‘’Türk bayrağını dalgalandırdığı için çok gururlu olduğunu kaydetti.Aktürk’’ Bayrağımızı göklere çıkartıp,istiklal marşımızı okuduğum için çok mutluyum.dört yıl emek verdikten sonra ilk şampiyonada ilk madalyalarımı kazandım. Daha iyi olacağına inanıyorum, burada yaptıklarım kariyerim açısından çok önemliydi.Duygularımı ve mutluluğumu tarif edecek bir kelime olduğunu düşünmüyorum.Bayrağımızı gittiğimiz her yerde dalgalandırma devam edeceğiz.’’dedi.

+107 kg’da yarışan ve 2 gümüş madalya kazanan Faruk Öztürk  Hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü söyledi. Öztürk’’ Uzun bir kamp ve hazırlık dönemi geçirdik. Bu süre zarfında yaptığımız her kilo tekrarında madalya hayali ile güç bulduk.günün sonunda hayalimizin gerçekleşmesi ile yorgunluğumuz mutluluğa dönüştü.Almış Olduğum madalyayı aylar boyunca gecesini gündüzüne katan,bizleri ileri taşımak için çalışan hocalarım, Nurcihan Gönül,Ekrem Celil,Caner Özteke ve Şule Şahbaz’aarmağan ediyorum.Şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandırmak için her zaman var gücümle çalışacağım.’’ifadelerini kullandı.

Organizasyon yarın yapılacak takım müsabakaları ile devam edecek.Takımlarda bizleri temsil edecek sporcularımız ise şekildedir:
1-Karışık Takım: Serkan Çakmaz, Faruk Öztürk ve Besra Duman
2-Erkek Takımı: Muhammet Kaan Aktürk, Tolga Işık ve Abdullah Kayapınar
 3-Kadın Takımı: Yasemin Ceylan Baydar,Reyhan Polat ve Sibel Çam

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P