BİZİ TAKİP ET!

LİDER Yarı Finalde!

Türkiye çeyrek finalde ev sahibi Almanya’yı uzatma sonunda 89-79 yenerek yarı finale yükseldi…

28 Haziran – 7 Temmuz arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleşen Tekerlekli Sandalye Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye çeyrek finalde ev sahibi Almanya’yı uzatma sonunda 89-79 yenerek yarı finale yükseldi.

B Grubu’nu beş maçta beş galibiyet ile lider kapatıp çeyrek finale gelen millilerimiz normal süresi 69-69 biten maçı uzatmalarda kazanmasını bildi. Almanya önünde Özgür Gürbulak 29 sayı 10 ribaund 13 asist ile yıldızlaştı ve Avrupa’nın en değerli oyuncularından biri olduğunu bir kez daha gösterdi. Sporcularımızdan Ferit Gümüş 10 sayı 9 ribaund 3 asist, İsmail Ar 10 sayı, Fikri Gündoğdu 5 sayı, Bestami Boz 2 sayı ile oynadı. Ev sahibi ekipte Passiwan 42 sayı üretti.

Çeyrek Finalde alınan sonuçlar:

İsveç 63-45 Hollanda
İtalya 56-65 İspanya
Türkiye 89-79 Almanya
Büyük Britanya 89-56 Polonya

Bu sonuçların ardından İsveç, İspanya, Türkiye ve Büyük Britanya yarı finale yükselirken A Milliler grup maçlarında 70-58 mağlup ettiği İsveç ile eşleşti

Millilerimizin Avrupa Şampiyonası Yarı Finali’nde 6 Temmuz Cumartesi günü TSİ 18.15’te İsveç ile finale çıkmak için mücadele edecek.

Tekerlekli Sandalye Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası çeyrek finalinde Fransa’ya 46-72 kaybedip klasman maçında İsrail’i 48-58 mağlup eden Türkiye ise İspanya ile 6 Temmuz Cumartesi saat TSİ 15.45’te 5.lik maçına çıkacak.




Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

17-21 Şubat 2024 HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Lig, 1.Lig ve 2.Lig”  Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

17-21 Şubat Hakem ve Gözlemci Atamaları

TARİH ŞEHİR SAHA SAAT A TAKIMI B TAKIMI HAKEM Y.HAKEM 3.HAKEM GÖZLEMCİ
17.02.2024 GEBZE METİN OKTAY SPOR TESİSLERİ 11:00 GEBZE BELEDİYESİ AMPUTE S.K. ODTÜ TEKNOKENT S.K. ABDULKADİR DÜZGÜN HASAN ÇİFTÇİ ERHAN SARGIN MUSTAFA ÇAVUŞ
18.02.2024 İSTANBUL PENDİK BEL. AMPUTE FUTBOL SAHASI 13.00 PENDİK ENG. S. K. ORTAHİSAR BEL. AMP. F.S.K. CENGİZ DEMİR EMRE ÇELİKBAŞ CELAL ERTAŞ MUSTAFA YONTAR
18.02.2024 KAYSERİ ARGINCIK 2. NOLU SAHA 13.00 KAYSERİ MELİKGAZİ BEL. S.K. İZMİR BŞ. BEL. GENÇB. S.K. MEHMET HİMYERİ AYDOĞAN YELTEPE YUSUF EROL TUNCAY ŞAHİN
18.02.2024 ANKARA ANK .BB. AMP. FUT. PARKI SAHASI-BTKNT 13:00 ALVES KABLO AMP. FUT.S.K. ŞİŞLİ YEDİTEPE ENG. S. K. MEHMET EROL METİN TAŞ RIDVAN TOP ALPASLAN ACIMERT
18.02.2024 KONYA SELÇUKLU AMPUTE FUTBOL SAHASI 14:00 KONYA AMP. FUT. S.K. TSK REH. MRK. ENG.S.K. MUSTAFA USLU ALİ TUNÇER FIRAT KONURCE UTKU TUNAVELİOĞLU
18.02.2024 Ş.URFA 11 NİSAN STADYUMU 1 NOLU SAHA 12.00 DEPSAŞ ENERJİ S.K. ŞAHİNBEY BEL. GENÇ. S.K. UĞUR DOĞAN İSMAİL ÖZMEN MEHMET ALİ GÜLKARA MURAT AKÇUN
TARİH ŞEHİR SAHA SAAT A TAKIMI B TAKIMI HAKEM Y.HAKEM 3.HAKEM GÖZLEMCİ
18.02.2024 SAMSUN CANİK HALUK ULUSOY SUNİ ÇİM SAHA 12.00 MP SAMSUN ENGELLİLER S.K. ADANA AMPUTE S.K. HAYATİ TIRAK MUSTAFA ÖZTÜRK CİHAT YOLASIĞMAZ MUSTAFA ÖZİZMİRLİ
18.02.2024 İSTANBUL SANCAKTEPE BELEDİYESİ SARIGAZİ STADYUMU 12:30 SANCAKTEPE BELEDİYE S.K. ANADOLU ERCİYES ENG. S.K. FIRAT ACAROĞLU ÇAĞRI TÜRKER SAMET OGÜN AÇIKEL NECMİ SADAY
18.02.2024 SAKARYA YENİ SAKARYA ATATÜRK STD YANI SENT ÇİM 12:00 SAKARYA BED. ENG. S.K. ANTALYA BŞ. BEL. S.K. BİLGECAN ARZUMAN SELAHATTİN YILDIZ MEHMET ERTÜRK YAHYA EROĞLU
18.02.2024 K.MARAŞ MERKEZ 1 SPOR KOMPLEKSİ 2 NOLU SAHA 13.00 K.MARAŞ AMPUTE S.K. OLİMPİK YETENEKLER S.K. ALİ ARSLAN KEREM ÖZTÜRK MEHMET ÇİNPOLAT MAHİR ÖZDEMİR
TARİH ŞEHİR SAHA SAAT A TAKIMI B TAKIMI HAKEM Y.HAKEM 3.HAKEM GÖZLEMCİ
18.02.2024 İSTANBUL İSTOÇ SPOR TESİSLERİ 14.00 BAĞCILAR ENGELLİLER S.K. BATMAN GÖKKUŞAĞI ENG. S.K. MEHMET BİLMEZ OĞUZHAN YALDIZ ORHAN KAYA VEDAT TAŞDEMİR
18.02.2024 KONYA SELÇUKLU AMPUTE FUTBOL SAHASI 12.00 UYSAL HYDRAULIC KONYA BED. E.S.K. GAZİANTEP BEDENSEL ENG.S.K. TOLGAHAN KAYADAN UĞUR YILMAZ ŞÜKRÜ BİDECİLER SADIK KAYHAN
18.02.2024 SAMSUN CANİK HALUK ULUSOYSUNİ ÇİM SAHA 13.30 SAMSUN BEDENSEL ENG.S.K. ANKARA AMPUTE S.K. VOLKAN OĞUZ MURAT ÖZÇETİN EROL EROĞLU MEHMET DEMİR
TARİH ŞEHİR SAHA SAAT A TAKIMI B TAKIMI HAKEM Y.HAKEM 3.HAKEM GÖZLEMCİ
19.02.2024 G.ANTEP ŞAHİNBEY AKKENT SPOR TESİSLERİ 13:00 ŞAHİNBEY BEL. GENÇ. S.K. ŞİŞLİ YEDİTEPE ENG. S. K. ÖMER FATİH ERGÜL MUSTAFA SARI DAVUT ULUÇAY MURAT AKÇUN
21.02.2024 İZMİR BORNOVA BEHÇET UZ REKR. ALANI F.S 13.00 İZMİR BŞ. BEL. GENÇB. S.K. PENDİK ENG. S. K. SÜLEYMAN AKÇİT GÜLDEN RENÇBER METİN TAMTEKİN HULUSİ AKIRŞAN
21.02.2024 TRABZON AKYAZI 2 NOLU SAHA 13.00 ORTAHİSAR BEL. AMP. F.S.K. GEBZE BELEDİYESİ AMPUTE S.K. SUAT ONAY GÜRKAN SEVİNÇ MEHMET ERTÜRK HARUN ÜNVER
21.02.2024 ANKARA ODTÜ SENTETİK ÇİM SAHA 13.00 ODTÜ TEKNOKENT S.K. KONYA AMP. FUT. S.K. AHMET İLHAN AYDIN MUSA MUTLU AHMET AYTAÇ ÖZÇELİK MURAT YÜZGEÇ
21.02.2024 ANKARA REHAB. MERKEZİ 19 EYLÜL SPOR TS 13.00 TSK REH. MRK. ENG.S.K. ALVES KABLO AMP. FUT.S.K. GÖZDE BEDİR ŞEHMUZ ÜNVERDİ SERHAT ERBAY TUT AHMET ALANKA
21.02.2024 Ş.URFA 11 NİSAN STADYUMU 1 NOLU SAHA 12.00 DEPSAŞ ENERJİ S.K. KAYSERİ MELİKGAZİ BEL. S.K. SELAMİ KARAHANCI ZEYNEL CAMCI MEHMET ERAY USLU MUSTAFA ÇAVUŞ

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P