BİZİ TAKİP ET!

Para Yüzme

Manchester Para Yüzme Dünya Şampiyonası

Manchester, Büyük Britanya, 31 Temmuz – 6 Ağustos 2023 tarihleri arasında Allianz Para Yüzme Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacaktır. Müsabakalar, Manchester Su Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

70 ülkeden 600’den fazla Para Yüzücünün katılması beklenen bu şampiyonaya, gelecek yıl Fransa’nın Paris kentinde düzenlenecek Paralimpik Oyunları’ndan önceki son Dünya Şampiyonası olacaktır.

Türkiye, Manchester Para Yüzme Dünya Şampiyonası’na farklı kategorilerde toplam 5 sporcu ile katılıyor. Sevilay Öztürk (S5), Sümeyye Boyacı (S5), Elif İldem (S1), Meryem Nur Tunuğ (S5) ve Umut Ünlü’ye (S3) Türk Para Yüzme milli takımımız temsil edecekler.

YARIŞ TAKVİMİ

31 Temmuz

Sevilay Öztürk – S5 50m Serbest
Sümeyye Boyacı – S5 50m Serbest

1 Ağustos

Sevilay Öztürk – S5 50m Sırtüstü
Sümeyye Boyacı – S5 50m Sırtüstü

2 Ağustos

Sevilay Öztürk – S5 50m Kelebek
Sümeyye Boyacı – S5 50m Kelebek
Elif İldem S2 100m Sırtüstü

3 Ağustos

Meryem Nur Tunuğ – S5 200m Karışık
Umut Ünlü – S3 50m Sırtüstü

4 Ağustos

Elif İldem – S3 50m Serbest

5 Ağustos

Elif İldem – S2 50m Sırtüstü
Meryem Nur Tunuğ – S5 200m Serbest
Umut Ünlü – S3 200m Serbest

6 Ağustos

Elif İldem – S3 100m Serbest
Umut Ünlü – S3 100m Serbest

Canlı yayınlar, Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin (IPC) resmi Youtube kanalından gerçekleştirilecektir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak canlı yayına erişim sağlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/@paralympics

Duyurular

Türk Sporunun Gururu Sümeyye Boyacı, Dünya 3’üncüsü Oldu!

Manchester’da düzenlenen Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda milli sporcumuz Sümeyye Boyacı büyük bir başarıya imza attı. Kadınlar 50m Sırtstü S5 finalinde gösterdiği üstün performansla 43.32’lik derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu ve A barajını geçmeyi başardı.

Türk sporunun gururu olan Sümeyye Boyacı, yüzme yeteneği ve azmiyle tüm sporseverlerin takdirini kazandı. Manchester’da dünya sahnesindeki başarısıyla ülkemizi gururlandıran Sümeyye Boyacı’nın elde ettiği bu önemli başarı spor camiamızda büyük coşkuyla karşılandı.

Türkiye’nin yetenekli sporcularından biri olan Sümeyye Boyacı’nın bu başarısı, onun gelecekte daha da büyük zaferlere ulaşacağına olan inancımızı artırdı. Spor dünyasındaki başarısıyla adından söz ettiren Sümeyye Boyacı’yı yürekten tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Para Yüzme

35.Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 35.si düzenlenecek olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması, 20 Ağustos 2023 Pazar günü 09.00-13.00 saatleri arasında Kanlıca – Kuruçeşme (Cemil Topuzlu Parkı) Parkurunda yapılacaktır.

 

Komite tarafından TBESF’na bildirilen 20 kişilik kontenjan için gerekli seçme kriterleri tamamlanmış olup, kesin katılımcı listesi aşağıdaki gibi oluşmuştur.

Sporcular:

1 ALİ UZUN

2 ÇİLEM ÇELİK

3 İSMET AYIK

4 KAZIM AGAH TÜRK

5 KÜBRA DERE

6 MERT FURKAN CİVAN

7 MUHAMMET KESKİN

8 MUHAMMET MUSTAFA KARAGÜN

9 OLİDA ÇEÇEN

10 ÖMER KALAY

11 RAHMİ ERSOY

12 RECEP TULA

13 REMZİ CAN

14 ŞAN ERTEN

15 TURAN HANÇERLİ

16 TURGAY KILDACI

17 TURGUT ASLAN YARAMAN

18 YİĞİT DOĞUKAN BOZKURT

19 YUSUF EFE GÜNDÜZ

20 ZİYAP ÖLKER

 

TMOK tarafından gerekli görülen belgeler ve diğer hususlar ile ilgili bilgilendirmeler sporcu mail adreslerine gönderilecektir.

OKUMAYA DEVAM ET

Para Yüzme

Fransa Para Yüzme Dünya Serisi Sona Erdi

2024 Paris Paralimpik Oyunlarına doğrudan kota puan veren Fransa Para Yüzme Dünya Serisi 26-28 Mayıs tarihleri arasında Fransa’nın Limoges kentinde düzenlendi.

Müsabakalarda Türkiye’yi S3 kategorisinde Umut Ünlü, S5 kategorisinde Meryem Nur Tunug ve S8 kategorisinde Şevval Beren Mutlu temsil etti.

Umut ünlü: 3 Dünya ve 2 Olimpiyat barajı geçerek Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

Meryem Nur Tunug: 2 Dünya barajı geçerek Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

Ekibe, Türkiye adına Kafile Başkanı Mehmet Özsarı, Milli Takım Antrenörü Duran Arslan ve Fizyoterapist Büşra Kalkan eşlik etti.

Mehmet Özsarı yaptığı açıklamada, Türk sporculardan Ünlü’nün 3 Dünya ve 2 Olimpiyat barajını geçtiğini, Tunug’un 2 Dünya barajı geçerek dünya şampiyonasına katılma hakkı kazandığını belirtti.

Özsarı, Fransa’nın Limoges şehrinde oturan Türk derneklerinin yarışma boyunca Türk sporculara destek verdiğini aktardı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P