BİZİ TAKİP ET!

Masa Tenisçilerimiz Slovenya’da 9 madalya kazandı!

Masa Tenisçilerimiz Slovenya’da 2 altın, 2 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 9 madalya kazandı. 

Slovenya’nın Lasko kentinde düzenlenen Para Masa Tenisi Uluslararası Turnuvası’nda milli sporcularımız 9 madalya elde etti. 

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları için puan niteliği taşıyan turnuvada millilerimiz ferdi ve takım müsabakalarında madalya mücadelesi verdi. 

Altın madalyalarımız ferdi müsabakalarda yarışan Abdullah ve Kübra’dan geldi. Erkekler klas 4’te Abdullah Öztürk, kadınlar klas 7’de ise Kübra Korkut madalya kazandı.

Ferdi kadınlarda klas 3’te Nergiz Altıntaş, klas 9’da ise Neslihan Kavas bronz madalya elde etti. 

Erkekler takım mücadelelerinde Abdullah Öztürk, Nesim Turan ve Süleyman Vural’dan oluşan klas 4 takımımız gümüş madalyanın sahibi oldu. Kadınlar takımlarda ise Neslihan Kavas, Ümran Ertiş ve Merve Cansu Demir’den oluşan klas 10 takımımız gümüş, Nergiz Altıntaş ve Hatice Duman’dan oluşan klas 3 takımımız ise bronz madalya kazandı. 

Karışık takım maçlarında ise klas 7’de Kübra Korkut Alman partneriyle, klas 4’te ise İrem Oluk Koreli partneri ile bronz madalyaya uzandı. 

Milli takımımıza destek 

Türkiye Cumhuriyeti Lübliyana Büyükelçiliği Müsteşarı Doğan Güneş, Slovenya’da düzenlenen turnuva boyunca milli takımımızı yalnız bırakmadı ve millilerimize destek verdi. 


 

 

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P