BİZİ TAKİP ET!

Masa Tenisi

Türkiye Bedensel Engelliler Masa Tenisi Ülkemizde 1999 tarihinden bu yana yurt içinde ve yurt dışında çok önemli başarılar yapmış ve yapmaya devam etmektedir.Ülkemizde 24 takım yaklaşık 250 sporcu ile Masa Tenisi branşımızın Türkiye Şampiyonaları devam etmektedir. Sporcuların daha adil bir şekilde yarışmalarını sağlamak için engel durumlarına göre sınıflandırmaları yapılır. Erkeklerde ve bayanlarda olmak üzere (1-5) tekerlekli sandalyede yarışabilir ve ayakta olmak üzere ( 6-10 ) iki şekilde sınıflandırılırlar. Klasına göre belgelendirilirler.

Bedensel engelliler Masa Tenisi ülke genelinde engellilerde spor yapabilen sporcu sayısını artırmak ve sporcularını rehabilite etmek ve sosyalleştirmek için Bedensel Engelliler Spor Federasyonun bir branşı olarak faaliyetlerine devam etmektedir.Türkiye Bedensel Engelliler Masa Tenisi branşı ITTF ( Uluslar arası Masa Tenisi Federasyonu ) ve IPC ( Uluslar arası Paralimpik Komite ) kurallarına göre uygulanır.

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P