BİZİ TAKİP ET!

Masa tenisinde 2 yarı final

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nın ikinci gününde masa tenisinde eleme grubu maçlarına devam edildi.

Bayanlar Klas 9 A grubundaki ilk maçını kazanan Neslihan Kavas, ikinci maçında Çinli Lina Lei’ye 3-0 yenildi. Neslihan’ın grubundaki üçüncü ve son maçındaki rakibi de Çin Halk Cumhuriyeti’ndendi. Sporcumuz bu kez 3-0’lık sonuçla kazanan taraf oldu ve iki galibiyet bir mağlubiyetle adını yarı finale yazdırdı. Pekin 2008’in bronz madalyalı ismi Neslihan Kavas, 1 Eylül Cumartesi günü saat 19:30’da yarı final mücadelesine çıkacak.

Bayanlar Klas 7 A grubunda ilk maçını kazanan Kübra Öçsoy, ikinci maçında Hollandalı Kelly van Zon’a 3-1 yenildi. Sporcumuz, üçüncü maçında ise Arjantinli Giselle Munoz’a set vermedi. Karşılaşmayı 3-0 kazanan Kübra, 2 galibiyet 1 mağlubiyetle yarı final vizesi aldı. Sporcumuz, yarı final karşılaşmasına 1 Eylül Cumartesi günü saat 18:45’te çıkacak.

Erkekler Klas 4’te mücadele eden Abdullah Öztürk de, gruptaki 2’nci maçında Tayvanlı Wen-Hsin Lin 3-1 mağlup etti. Bu sonuçla 2’de 2 yapan Abdullah Öztürk, çeyrek finale yükseldi. Çeyrek final karşılaşmaları 1 Eylül Cumartesi günü saat 15:15’te başlayacak.

Bayanlar Klas 10 A grubunda mücadele eden Ümran Ertiş, elemelerdeki ikinci maçında Mısırlı Angham Maghraby ile karşılaştı. Rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen sporcumuz, karşılaşmayı 3-0 kazandı. İki maçta 1 galibiyet, 1 mağlubiyet alan Ümran, grubundaki üçüncü ve son maçında 1 Eylül Cumartesi günü Çinli Qian Yang ile karşı karşıya gelecek.

Bayanlar Klas 3 B grubunda mücadele eden Hatice Duman ise, ilk maçında Fransız Marie-Christine Fillou’ya; ikinci maçında da Slovenyalı Mateja Pintar’a aynı skorla 3-1 yenilerek elendi.

Oyunların ilk gününde Meksikalı Edith Sigala karşısında ilk maçını 3-2 kazanan Nergiz Altıntaş da, Klas 3 E grubundaki ikinci maçında Büyük Britanyalı Jane Campbell’a 3-1 mağlup olarak oyunlara veda etti.

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P