BİZİ TAKİP ET!

Masa tenisinde bir takımımız yarı finalde

Londra 2012 Paralimpik Oyunları’nda masa tenisinde takım karşılaşmalarının heyecanı yaşanıyor.

Oyunların 8’inci gününde çeyrek finalde iki takımımız mücadele ederken, Klas 6-10 bayan takımımız yarı finale yükseldi, Klas 1-3 bayan takımımız ise son dörde giremedi.

Teklerde gümüş madalya kazanma başarısı gösteren Neslihan Kavas ile Ümran Ertiş’ten kurulu Klas 6-10 bayan milli masa tenisi takımımız, çeyrek finalde Rusya ile karşılaştı.

İlk maçımızda Ümran Ertiş, Olga Gorskaleva’ya 3-2 yenildi. İkinci maçta Yulia Ovsyannikova karşısında 3-0’lık rahat bir galibiyet alan Neslihan Kavas, durumu 1-1 yaptı. Neslihan, üçüncü maçta ise Ovsyannikova’ya 3-1 mağlup oldu ve Rusya bir kez daha öne geçti. Bu kez Ümran Ertiş, Ovsyannikova’ya 3-0 üstünlük sağlayarak mücadeleyi çiftler maçına taşıdı. Bu son maçta Ümran-Neslihan ikilisi, Olga-Yulia çiftini 3-1 yenmeyi başardı.

5 karşılaşma sonunda Rusya’yı 3-2 mağlup eden Klas 6-10 bayan milli masa tenisi takımımız, yarı finalde Polonya ile mücadele edecek. Müsabakalar, saat 21:00’de başlayacak.

Nergiz Altıntaş ve Hatice Duman’dan oluşan Klas 1-3 bayan milli takımımız ise çeyrek finalde ev sahibi Büyük Britanya’ya 3-2 yenilerek yarı finalin dışında kaldı.

İlk maçta Nergiz Altıntaş, Jane Campbell’ı 3-1 yenerek takımımızı 1-0 öne geçirdi. Hatice Duman’da Sara Head karşısında aldığı 3-1’lik galibiyetle durumu 2-0 yaptı.

Ancak maçı bırakmayan Büyük Britanya, sonraki iki tekler ve bir çiftler maçını alarak beklenmedik bir geri dönüşle adını yarı finale yazdıran takım oldu.

Üçüncü maçta Nergiz, Sara Head’e 3-0; dördüncü maçta Hatice, Jane Campbell’a 3-2 yenildi. Çiftler mücadelesinde de Nergiz-Hatice ikilisi, Sara-Jane çiftine 3-0 yenilerek oyunlara veda etti.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P