BİZİ TAKİP ET!

Masa tenisinde büyük başarı

Londra 2012 Paralimpik Oyunları’nda masa tenisi Klas 6-10 bayan takımımız, yarı finalde de Natalia Partyka’lı Polonya’yı 3-2 mağlup ederek adını finale yazdırdı.

Teklerde gümüş madalya kazanma başarısı gösteren Neslihan Kavas ile Ümran Ertiş ve Kübra Öçsoy’dan oluşan takımımız, karşılaşmaya galibiyetle başladı. Neslihan Kavas, ilk maçta Jankowska Malgorzata’ya 3-1 üstünlük sağladı. İkinci maçta ise Ümran Ertiş, masa tenisinde hem olimpiyat oyunlarında hem de paralimpik oyunlarında mücadele eden ilk sporcu unvanının sahibi olan Natalia Partyka ile karşılaştı ve grup maçlarında olduğu gibi güçlü rakibine 3-0 yenildi. Bu sonuçla Polonya, durumu 1-1 yaptı. Partyka, üçüncü maçta bu kez Neslihan’ın karşısındaydı ve sonuç değişmedi. Partyka’nın 3-0’lık galibiyetiyle Polonya 2-1 öne geçti. Dördüncü karşılaşmada bu kez Ümran Ertiş, Jankowska Malgorzata’yı 3-1 mağlup ederek beraberliği sağladı ve mücadeleyi çiftler maçına taşıdı.

Son maç, nefesleri kesti. Neslihan-Ümran ikilisi, Natalia-Jankowska çifti karşısında ilk iki seti 11-7 ve 11-4’lük skorlarla kazandı. Ancak Polonyalı sporcular maçı bırakmadı ve sonraki iki seti 11-3 ve 11-7 alarak setlerde 2-2’lik beraberliği yakaladı. Son sette tansiyon yüksekti. Final bileti, Türkiye ile Polonya arasında gitti geldi. Galibiyete kilitlenen Neslihan-Ümran çifti, sonunda hedefe ulaşan taraf oldu. Tam 12 dakika süren son seti 15-13 kazanarak Natalia-Jankowska ikilisini 3-2 mağlup eden sporcularımız, bu sonuçla Polonya’ya 3-2 üstünlük sağladı ve final biletini cebine koydu.

Klas 6-10 bayan takımımız, finalde Çin’in rakibi oldu. Türkiye – Çin final karşılaşmaları, 8 Eylül Cumartesi günü saat 12:00’de başlayacak. Üçüncülük mücadelesi ise Polonya ile Fransa arasında geçecek.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P