BİZİ TAKİP ET!

Masa tenisinde ilk gün 4 galibiyet

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda eleme gruplarında karşılaşmalar başladı.

Klas 3’te E grubunda yer alan Nergiz Altıntaş, ilk maçında Meksikalı Edith Sigala’yı 3-2 mağlup ederek oyunlara iyi bir başlangıç yaptı. İlk seti 11-8 alan sporcumuz, sonraki iki seti 11-8 ve 13-11’lik skorlarla kaybetti ve 2-1 geriye düştü. Buna rağmen maçı bırakmayan Nergiz, dördüncü seti 11-7, beşinci seti de 11-9 kazanarak galip gelen taraf oldu.

Nergiz Altıntaş, eleme grubundaki ikinci maçını yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) saat 22:40’ta Büyük Britanyalı Jane Campbell ile yapacak.

2008 Pekin Paralimpik Oyunları’nın bronz madalyalı ismi Neslihan Kavas da, ilk maçında Polonyalı Karolina Pek’i 3-2 yendi. Maça kötü başlayan Neslihan ilk seti 11-4 kaybetti. İkinci sette toparlanan sporcumuz 12-10’luk skorla setlerde beraberliği sağladı. Üçüncü seti de 11-5 alan Neslihan rahatladı. Ancak maçı bırakmak istemeyen Polonyalı sporcu, dördüncü seti 11-7 kazanınca setlerde durum bir kez daha berabere oldu. Çekişmeli geçen son seti 11-9 almayı bilen Neslihan Kavas, Paralimpik Oyunları’na galibiyetle başladı.

Klas 9’da A grubunda mücadele eden Neslihan, yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) saat 11:00’de Çin Halk Cumhuriyeti’nden Lina Lei ve saat 19:20’de aynı ülkeden Meng Liu ile karşı karşıya gelecek.

Klas 7’de mücadele eden Kübra Öçsoy da ilk maçını kazanma başarısı gösterdi. A grubunda yer alan sporcumuz, Fransız Anne Barneoud’u 4-1 ile geçti. Kübra, çok çekişmeli geçen ilk seti 14-12 kaybettikten sonra diğer setleri 11-5, 12-10 ve 11-7’lik skorlarla kazanarak oyunlara iyi bir başlangıç yaptı.

Kübra Öçsoy, yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) saat 15:00’te Hollandalı Kelly van Zon ve 21:20’de Arjantinli Giselle Munoz ile karşılaşacak.

Erkekler 4’üncü klasta mücadele eden Abdullah Öztürk de, oyunlara galibiyetle başlayan sporcularımız arasında yer aldı. Abdullah, D grubundaki ilk maçında Slovak Andrej Meszaros’u 3-0 yendi. Sporcumuz, karşılaşmanın setlerini , 11-9, 11-6 ve 11- 8’lik skorlarla kazandı.

Abdullah Öztürk, ikinci maçında yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) saat 19:20’de Tayvanlı Wen-HsinLin ile karşı karşıya gelecek.

Bayanlar Klas 10’da yarışan Ümran Ertiş ise, ilk maçında oyunların masa tenisindeki en güçlü ismi Polonyalı Natalia Partyka ile eşleşti. Masa tenisinde hem olimpiyat oyunlarında hem de paralimpik oyunlarında mücadele eden ilk sporcu unvanının sahibi olan ve Paralimpik Oyunları’nda teklerde iki altın, takım müsabakalarında iki gümüş madalyası bulunan Partyka, Ümran’a şans tanımadı. Polonyalı sporcu, maçı 11-5, 11-4 ve 11-6’lık setlerle 3-0 kazandı.

Ümran Ertiş, elemelerde A grubundaki ikinci maçını 1 Eylül Cumartesi günü saat 11:40’ta Çinli Qian Yang ile oynayacak.

Oyunların ilk gününde maçı olmayan Hatice Duman ise, Klas 3 B grubunda yarın(31 Ağustos 2012 Cuma) saat 12:20’de Fransız Marie-Christine Fillou ve saat 22:00’de Slovenyalı Mateja Pintar ile karşılaşacak.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P