BİZİ TAKİP ET!

Masa tenisinde ilk gün 4 galibiyet

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda eleme gruplarında karşılaşmalar başladı.

Klas 3’te E grubunda yer alan Nergiz Altıntaş, ilk maçında Meksikalı Edith Sigala’yı 3-2 mağlup ederek oyunlara iyi bir başlangıç yaptı. İlk seti 11-8 alan sporcumuz, sonraki iki seti 11-8 ve 13-11’lik skorlarla kaybetti ve 2-1 geriye düştü. Buna rağmen maçı bırakmayan Nergiz, dördüncü seti 11-7, beşinci seti de 11-9 kazanarak galip gelen taraf oldu.

Nergiz Altıntaş, eleme grubundaki ikinci maçını yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) saat 22:40’ta Büyük Britanyalı Jane Campbell ile yapacak.

2008 Pekin Paralimpik Oyunları’nın bronz madalyalı ismi Neslihan Kavas da, ilk maçında Polonyalı Karolina Pek’i 3-2 yendi. Maça kötü başlayan Neslihan ilk seti 11-4 kaybetti. İkinci sette toparlanan sporcumuz 12-10’luk skorla setlerde beraberliği sağladı. Üçüncü seti de 11-5 alan Neslihan rahatladı. Ancak maçı bırakmak istemeyen Polonyalı sporcu, dördüncü seti 11-7 kazanınca setlerde durum bir kez daha berabere oldu. Çekişmeli geçen son seti 11-9 almayı bilen Neslihan Kavas, Paralimpik Oyunları’na galibiyetle başladı.

Klas 9’da A grubunda mücadele eden Neslihan, yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) saat 11:00’de Çin Halk Cumhuriyeti’nden Lina Lei ve saat 19:20’de aynı ülkeden Meng Liu ile karşı karşıya gelecek.

Klas 7’de mücadele eden Kübra Öçsoy da ilk maçını kazanma başarısı gösterdi. A grubunda yer alan sporcumuz, Fransız Anne Barneoud’u 4-1 ile geçti. Kübra, çok çekişmeli geçen ilk seti 14-12 kaybettikten sonra diğer setleri 11-5, 12-10 ve 11-7’lik skorlarla kazanarak oyunlara iyi bir başlangıç yaptı.

Kübra Öçsoy, yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) saat 15:00’te Hollandalı Kelly van Zon ve 21:20’de Arjantinli Giselle Munoz ile karşılaşacak.

Erkekler 4’üncü klasta mücadele eden Abdullah Öztürk de, oyunlara galibiyetle başlayan sporcularımız arasında yer aldı. Abdullah, D grubundaki ilk maçında Slovak Andrej Meszaros’u 3-0 yendi. Sporcumuz, karşılaşmanın setlerini , 11-9, 11-6 ve 11- 8’lik skorlarla kazandı.

Abdullah Öztürk, ikinci maçında yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) saat 19:20’de Tayvanlı Wen-HsinLin ile karşı karşıya gelecek.

Bayanlar Klas 10’da yarışan Ümran Ertiş ise, ilk maçında oyunların masa tenisindeki en güçlü ismi Polonyalı Natalia Partyka ile eşleşti. Masa tenisinde hem olimpiyat oyunlarında hem de paralimpik oyunlarında mücadele eden ilk sporcu unvanının sahibi olan ve Paralimpik Oyunları’nda teklerde iki altın, takım müsabakalarında iki gümüş madalyası bulunan Partyka, Ümran’a şans tanımadı. Polonyalı sporcu, maçı 11-5, 11-4 ve 11-6’lık setlerle 3-0 kazandı.

Ümran Ertiş, elemelerde A grubundaki ikinci maçını 1 Eylül Cumartesi günü saat 11:40’ta Çinli Qian Yang ile oynayacak.

Oyunların ilk gününde maçı olmayan Hatice Duman ise, Klas 3 B grubunda yarın(31 Ağustos 2012 Cuma) saat 12:20’de Fransız Marie-Christine Fillou ve saat 22:00’de Slovenyalı Mateja Pintar ile karşılaşacak.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P