BİZİ TAKİP ET!

MEB Hayat Boyu Öğrenme modül programlarımız hayata geçiyor

Federasyonumuz ve MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş birliğinde, bünyemizde yer alan branşlarımızdan boccia, okçuluk, oturarak voleybol, tekerlekli sandalye tenis ve tekerlekli sandalye basketbol spor eğitim modülleri, Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde hayata geçecek. 

Federasyonumuz, öğrenen topluma dönüşüm sürecinde beşikten mezara kadar rehberlik hizmeti sunan; bireyin bilgi, şuur ve yetkinliklerini geliştirerek insanlığın kalkınmasında sorumluluk almasını destekleyen; belgelendirilebilen, izlenebilen kaliteli eğitim sunma misyonuyla hareket eden MEB Hayat Boyu Öğrenme Kursları’na yönelik bir ilke imza attı.

Birçok meslek eğitim alanları ve yaygın eğitim programları içeriğine sahip MEB Hayat Boyu Öğrenme Kursu portalında, spor alanındaki 224 kurs programı içeriğinde boccia, okçuluk, oturarak voleybol, tekerlekli sandalye tenis ve tekerlekli sandalye basketbol branşlarımızın kursları da sporseverlerle buluşacak.

5 branşımızın eğitim modülleri; Boccia Branş Asbaşkanı Selim Özen, Okçuluk Milli Takımı Teknik Direktörü Özcan Ediz, Tekerlekli Sandalye Basketbol A Erkek Milli Takımı Başantrenörü Ahmet Akın, Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı Antrenörü Ayhan Çelik ve Oturarak Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Yusuf Kenan Kök tarafından hazırlandı.
 
2 seviye halinde verilecek spor modül programlarına tüm halk eğitim merkezlerinden ulaşılabilecek. 

Kurs programı içeriği için lütfen tıklayınız.

Teşekkür 

Bu spor eğitim modüllerinin yayınlanmasında destekleri ve ilgilerinden dolayı Federasyonumuz adına Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nden Sayın Yrd. Doç. Dr. Yeliz Çelen’e teşekkür ederiz. 

Milli Takım Antrenörlerimizden başta Ahmet Akın olmak üzere Yusuf Kenan Kök ile Ayhan Çelik hocalarımıza, yoğun çabaları ve emekleri için teşekkür ederiz. 

MEB Hayat Boyu Öğrenme Portalı’na dahil olan, artık tüm halk eğitim merkezlerinde eğitimleri verilecek branşlarımızın kurslarının hayırlı olmasını temenni eder, en yakın zamanda diğer branşlarımız için de eğitim açılacağı müjdesini vermek istediğimizi tüm camiamıza önemle duyururuz. 

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

25 ŞUBAT 2024 HAKEM VE GÖZLEMCİ ATAMALARI

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2023-2024 faaliyet programı çerçevesinde oynanan “Bitexen Ampute Futbol Süper Lig, 1.Lig ve 2.Lig”  Hakem ve gözlemci atamaları aşağıdadır;

25 Şubat Hakem Atamaları

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL TÜM LİGLER KART ÇİZELGESİ

2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;

 

SÜPER LİG 1.LİG VE 2.LİG KARTLAR GÜNCEL

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P