BİZİ TAKİP ET!

TBESF HABER

Megasaray Open Başlıyor

Uluslararası Tenis Federasyonu (İTF) 2023 yılı takviminde yer alan Megasaray Open 17-20 Mart tarihlerinde Antalya’da düzenlenecektir. Paris Paralimpik Olimpiyatları yolunda önemli bir yeri olan organizasyona 14 ülkeden 60 sporcu katılıyor.

2024 Mayıs aynın sonunda Dünya sıralamasında Kadınlarda 32, Erkeklerde 56, Quad kategorisinde ilk 16 sırayı alan sporcular doğrunda Paris’e gitme hakkı kazanacak. Quad kategorinde sporcumuz Uğur Altınel Dünya’da 12.sırada yer alıyor.

 

Avrupa Şampiyonasından önce organizasyonda yarışacak temsilcilerimiz ise şu şekildedir:

Antrenörler: Ayhan Çelik, Ahmet Otman, Serkan Üstündağ, İsmail Taş ve Yunus Şahiner

Sporcular: Uğur Altınel, Fatih Karataş, Ahmet Kaplan, Emirhan Toper, Hakan Güngör, Turan Akalın, Büşra Ün, Zeliha Aksak, Esra Bozdemir ve Elfida Yiğit

 

TBESF HABER

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alpaslan Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde “Ümraniye Engelsiz Spor Merkezi’nin” açılışında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, etkinlik boyunca yüzlerce bireyle yakından ilgilenerek samimi ve güler yüzlü desteğini esirgemedi.

Ülke olarak, engelli bireylere yönelik sunduğu kapsamlı desteklerle bilinen Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Spor Bakanımızın da kararlı ve kapsayıcı politikalarıyla engelli sporcularımıza daha geniş olanaklar sunmaya devam ediyor. Bu desteklerle birlikte, sporda yeni başarılar elde ederek ülkemize madalyalar ve şampiyonluklar getirmeyi hedefliyoruz

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

AMPUTE FUTBOL MERKEZ HAKEM KURULU

Federasyonumuz Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu görevlendirilmesi ve kurul içi görev dağılımı aşağıdaki gibidir. Camiamıza duyurulur.

A.F. MHK Başkanı Ahmet Emin ALANKA

A.F. MHK Bşk V. Alpaslan ACIMERT

A.F. MHK HAAK Başkanı Murat YÜZGEÇ

A.F. MHK EPAK Başkanı Utku TUNAVELİOĞLU

A.F. MHK Raportör Mustafa ÇAVUŞ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

Şahinbey Belediye GSK, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü, İspanya’nın Estepona kentinde düzenlenen Şampiyonlar Ligi’nde muhteşem bir performans sergileyerek tüm maçlarını galibiyetle tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı.

 

Heyecan dolu bir finalde, Polonya’nın güçlü temsilcisi Wisla Krakow ile karşı karşıya gelen Şahinbey Belediye, 2-0 geriye düştüğü maçı 3-2’lik üstünlükle tamamlayarak unutulmaz bir zafer elde etti. Kulüp tarihindeki bu büyük başarı, oyuncuların azim ve kararlılığıyla birleşerek ortaya koydukları olağanüstü performansın bir yansımasıydı.

 

Bu büyük başarıya ulaşmamıza katkıda bulunan tüm sporcularımızı, teknik kadromuzu, yöneticilerimizi tebrik ederiz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P