BİZİ TAKİP ET!

Metin Türker Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Sona Erdi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2022 faaliyet programında yer alan ve bu sene Karabük’te düzenlenen Metin Türker Bilek Güreşi Şampiyonası sona erdi.

Şampiyonada 19 şehirden 134 sporcu ter döktü.

Karabük Vali Yardımcısı Muhammed Akın, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Gençlik ve Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan, KARDEMİR Kurumsal İletişim Müdürü Şakir Kurter ve Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel’e engelli sporuna vermiş oldukları desteklerden dolayı Başkan Muaz Ergezen tarafından plaket verildi.

Milli takım teknik sorumluların yakından takip ettiği turnuva önümüzde ki aylarda Romanya’nın Bükreş kentinde yapılacak olan Avrupa şampiyonası için Milli Takım kadrosunu seçme önemini de taşıdı.

Herkesi spora davet ediyoruz, bizimle mutlaka iletişim kursunlar!

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen yaptığı açıklamada, bilek güreşinin çok iddialı oldukları branşlardan biri olduğunu belirtti.

Ergezen, "Engelli kardeşlerimizin kendilerini asla yalnız hissetmemelerini istiyoruz. Her bedensel engelli bireyimizin mutlaka kendi bedensel engeline göre bir spor branşımız vardır.

Federasyon olarak 20 tane branşımız var. Bugün de bir alt branşımız olarak Bilek Güreşi ve Türkiye seçmelerinden dolayı buradayız" dedi.

Sporun pozitif, birleştirici ruhunu yaşayıp, sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Buradaki kardeşlerimiz için bir günlük organizasyon büyük bir maraton ve motivasyon. Dolayısıyla hayata katıldığımız çok kıymetli bir bağlantı. Bu bağlantıyı hiçbir kardeşimiz kaybetmesin diye uğraşıyoruz. Herkesi spora davet ediyoruz. Bizimle mutlaka iletişim kursunlar.

Bu tür organizasyonlarla bedensel engelli kardeşlerimize çağrıda bulunmuş oluyoruz. Hem yeni sporcular katılsın hem de var olan sporcularımızın daha performans sporcu olmaları yönünde destekliyoruz. Kamplarımız var. Bu yarışmayla hem Türkiye şampiyonası yapmış oluyoruz hem de milli takım seçmelerini yapmış oluyoruz. En iyi ekibi oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.

Şampiyonanın ardından takımlar kategorisinde dereceye giren kulüpler:

1- İstanbul Günaçtı Spor Kulübü

2- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü

3- İstanbul Bağcılar Spor Kulübü

Karabük’te düzenlenen Metin Türker Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası’nın Ardından Dereceye giren Sporcuların listesi indirilebilir içerik olarak sunulmuştur.

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P