BİZİ TAKİP ET!

MİLLİ ATLETLERİMİZ İTALYA VE İSVİÇRE’DEN 20 MADALYA İLE DÖNÜYOR

2018 Atletizm Grand Prix İtalyan Açık Şampiyonası

18-20 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın Rieti şehrinde yapılan 2018 Atletizm Grand Prix İtalyan Açık Şampiyonası sona erdi. 25 ülkeden 180 sporcunun katıldığı turnuvada milli sporcularımız 3 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplamda 7 madalya ile yurda döndü.

Yapılan şampiyona ardından dereceye girerek madalya alan sporcularımız ve dereceleri şöyle:

GÖKHAN AKIN:
Erkekler yüksek atlamada 1.56’lık derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Erkekler uzun atlamada 5.34’lük derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

NURULLAH KART:

Erkekler 100 metrede 14.92’lik derecesiyle 1.olarak altın madalya kazandı.

ABDULLAH ILGAZ:

Erkekler yüksek atlamada 1.70’lik derecesiyle 3.olarak bronz madalya kazandı.

NUR AHMET AKAL:

Erkekler 400 metrede 54.45’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya,
Erkekler 200 metrede 24.21’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

TARIK TAHA BUYRUKOĞLU:
Erkekler yüksek atlamada 1.60’lık derecesiyle 1.olarak altın madalya kazandı. 


2018 Atletizm Grand Prix ParAthletics

25-27 Mayıs tarihlerinde, 39 ülkeden 300 sporcunun katıldığı İsviçre’nin Nottwil şehrinde düzenlenen 2018 Atletizm Grand Prix turnuvasında ise milli sporcularımız toplamda 9 altın, 7 gümüş olmak üzere toplamda 16 madalya kazandı.

Yapılan şampiyona ardından dereceye girerek madalya alan sporcularımız ve dereceleri şöyle:

HAMİDE DOĞANGÜN:
Kadınlar 100 metrede 16.82’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya,
Kadınlar 200 metrede 30.36’lık derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Kadınlar 400 metrede 56.42’lik derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Kadınlar 800 metrede 1.51’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı
.
ZÜBEYDE SÜPÜRGECİ:
Kadınlar 100 metrede 16.13’lük derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Kadınlar 200 metrede 28.92’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

RABİA CİRİT
:
Kadınlar gülle 5.77’lik derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Kadınlar disk atmada 15.57’lik derecesiyle 1.olarak altın madalya kazandı.

HAKAN AYYILDIZ:

Erkekler gülle atmada 7.54’lük derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Erkekler cirit atmada 25.46’lık derecesiyle 1.olarak altın madalya kazandı.

HAMZA DOĞAN
:
Erkekler gülle atmada 11.79’luk derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Erkekler cirit atmada 33.30’luk derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

GÖKHAN AKIN
:
Erkekler uzun atlamada 5.33’lük derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Erkekler yüksek atlamada 1.58’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

MUSA DAVULCU:

Erkekler cirit atmada 29.39’luk derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

ESRA GENÇ:

Kadınlar 100 metrede 14.42’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

Düzenlenen şampiyonlar sonucunda millilerimiz her iki turnuvadan toplamda 22 madalya kazandı.

Sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.




Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P