BİZİ TAKİP ET!

Milli atletlerimiz Tunus’tan 8 madalyayla dönüyor

Tunus’ta düzenlenen Para Atletizm Grand Prix’sinin yedinci ayağı sona erdi.

Atletizm Milli Takımımız, Tunus’ta 42 ülkeden 344 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Para Atletizm Grand Prix’sinin yedinci ayağının son gününde 4 altın ve 2 gümüş madalya daha elde etti.

Milli sporcularımızdan Hamide Doğangün kadınlar T53 kategorisi 400 m finalinde 58.02’lik derecesiyle ve 1500 metrede 4.04.85’lik derecesiyle altın, 800 metrede 2.11.02’lik derecesiyle gümüş madalya kazandı. 

Kadınlar T54 kategorisinde mücadele eden Zübeyde Süpürgeci ise 200 m finalinde 31.74’lük derecesiyle ve 800 metrede 2.11.80’lik derecesiyle altın, 400 metrede 1.02.20’lik derecesiyle gümüş madalyayı boynuna taktı. 

Milli takımımız turnuvada daha önce kadınlar 100 metre finalinde T53 kategorisinde Hamide Doğangün’le altın, T54 kategorisinde ise Zübeyde Süpürgeci’yle gümüş madalyaya uzanmıştı. 

Bu sonucun ardından Türkiye, organizasyonu 5 altın ve 3 gümüş olmak üzere toplam 8 madalyayla tamamladı. Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P