BİZİ TAKİP ET!

MİLLİ ATLETLERİMİZDEN 2 ŞAMPİYONA REKORU VE 1 GÜMÜŞ

HAMİDE’DEN ŞAMPİYONA REKORU, ZEYNEP’TEN GÜMÜŞ!
Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen 2018 Para Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda ilk altın madalyamız Hamide Kurt’tan geldi. T53 kategorisi kadınlar 200 m finalinde yarışan Milli atletimiz Hamide Kurt, 31.59 derecesiyle şampiyona rekoru kırarak yarışı birinci bitirdi ve altın madalyanın sahibi oldu.
Aynı yarışta yer alan diğer Milli atletimiz Zeynep Acet ise 35.78 derecesi ile yarışı ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

ZÜBEYDE SÜPÜRGECİ’DEN ŞAMPİYONA REKORU!
Avrupa Şampiyonası’nda akşam seansında bu kez Milli atletimiz Zübeyde Süpürgeci piste çıktı. Süpürgeci, T54 kategorisi kadınlar 200 metrede, 30.96 derecesiyle şampiyona rekoru kırarak altın madalyaya ulaştı. 

Bu sonucun ardından şampiyonanın ikinci gününde Millilerimizden 2 altın ve 1 gümüş geldi.


Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P