BİZİ TAKİP ET!

Milli basketbolcumuz Selin Şahin’in sağlık durumuyla ilgili bilgilendirme

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Avrupa’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle en fazla can kaybının yaşandığı ülke olan İtalya’daki milli basketbolcumuz Selin Şahin’i telefonla arayarak sağlık durumu hakkında bilgi almıştır. 

2019 yılında Reggio Calabria Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na transfer olan milli sporcumuz, sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek şu ifadeleri kullanmıştır: 

”Ben İtalya’nın en güneyindeyim. Kuzey İtalya’ya göre buradaki vaka sayısı daha az. Hafta başından itibaren önlemler artırılmaya başlandı. Evden çıkma yasağı getirildi. Sadece kendi mahallemizdeki eczane ve marketleri kullanmamıza izin var. Şehir değiştirmek yasak. Şu an için ligler de bitirildi. Türkiye’ye dönmek için diplomatik temsilciliklerimize başvurdum ve dönüş sürecimi bekliyorum.”

Tekerlekli sandalye basketbol ailemizin bilgisine sunarız. 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P