BİZİ TAKİP ET!

Milli dansçılarımız, dünya şampiyonası yolcusu

Milli dansçılarımız, dünya şampiyonası hazırlıklarını tamamladı. 


Dans Milli Takımımız, Almanya’nın Bonn kentinde 29 Kasım-1 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan Tekerlekli Sandalye Dans Dünya Şampiyonası hazırlıklarını bugün yaptığı antrenmanla tamamladı. 

Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu’ndaki çalışmalarını Milli Takım Antrenörü Gazi Umdu yönetiminde gerçekleştiren milli dansçılarımız, yarın organizasyonun yapılacağı Almanya’ya hareket edecek. 

350’ye yakın sporcunun yer alacağı şampiyonada ülkemizi erkeklerde Abdülkadir Ünal, Osman Ertöz, Memet Sefa Öztürk, Burak Bolat kadınlarda ise Elif Şima Umdu, Yeşim Eryiğit, Gizem Sarıgöl ve Yeliz Güllü olmak üzere toplam 8 sporcumuz temsil edecek. 

Ülkemizi gururlandıracağız
Dünya şampiyonasına sıkı bir şekilde hazırlandıklarını belirten Antrenör Gazi Umdu, "Takım olarak yoğun bir odaklanma içerisindeyiz ve dünya şampiyonasına hazırız. Çok iddialıyız. Bu yarışmaya 4 senedir hazırlanıyoruz. Her sporcumuzun hayali paralimpik oyunlarına katılmak ancak tekerlekli sandalye dans sporu paralimpik oyunlarında yer almıyor. Dolayısıyla bizim hedefimiz; dünya şampiyonasına katılmaktı. Bu hedefimizi gerçekleştirdik. Dünyada bu spor 50 senedir var ancak biz son 5 senesini yakalayabildik. Kısa zamanda birçok madalya kazandık, geç başladık ama çok iyi seviyelere yükseldik. İyi sonuçlar alarak, ülkemizi gururlandıracağız" dedi.
Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P