BİZİ TAKİP ET!

MİLLİ DANSÇILARIMIZDAN AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA 3 MADALYA!

Tarihimizde ilk kez katıldığımız 2018 Para Dans Avrupa Şampiyonası’nda Milli dansçılarımızdan birer altın, gümüş ve bronz olmak üzere toplam 3 madalya geldi. 

Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) tarafından Polonya’nın Łomianki şehrinde düzenlenen Para Dans Avrupa Şampiyonası’nda madalyalar sahiplerini buldu. Milli dansçılarımız, 14 ülkeden toplam 95 sporcu katıldığı şampiyonayı 3 madalya ile tamamladı.

Kürsüde iki milli dansçımız yer aldı 

 

Ülkemizi temsil eden Abdülkadir Ünal ve Osman Ertöz ilk olarak tek erkekler serbest stil kategorisi klas 1’de dans pistine çıktı. Abdülkadir, yarışları birinci sırada bitererek Avrupa şampiyonu olurken mücadelede üçüncülük eden Osman Ertöz, bronz madalya kazandı. Bu sonuçla birlikte her iki dansçımız da kürsüde yer aldı. 

Abdülkadir’den bir de gümüş! 
Turnuvanın son gününde tek erkekler dans sporlarında (vals, tango, samba, rumba ve jive) mücadele eden Abdülkadir Ünal, bu kategoriyi ikinci sırada tamamladı ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Osman Ertöz ise yarışları dördüncü sırada bitirdi. 
 

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P