BİZİ TAKİP ET!

Milli Para Tekerlekli Sandalye Dans Sporcuları Kampta

17-19 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Para Dans Sporu Polonya Açık Turnuvası için kafilemiz kampa girdi. 9-16 Haziran İstanbul Pendik Mete Gazoz Tesislerinde gerçekleştirilen hazırlık kamp kafilemiz şu şekildedir:

Kafile Başkanı: Tevfik Özcan

Teknik Kurul BAşkanı /Antrenör: Osman Ertöz

Antrenör: Yeşim Şahin Eryiğit

Tercüman: Heybet Gazioğlu

Sporcular: Abdullah Kılıç, Barış Bayraktar, Hazal Zengin, Gizem Sarıgöl, Abdulkadir Ünal, Nezihe Koçak Ünal ve Yeliz Güllü

TBESF Başkanı Muaz Ergezen Tekerlekli Sandalye Dans Sporunun gelişmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getirdi.

Başkan Ergezen: ‘’İnşallah 2028 yılında Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Paralimpik oyunlarda yerini alacak. Üstümüze düşen şimdiden genç kardeşlerimizi dans ile tanıştırıp geleceğe yönelik planlarımızı yapmak olmalı. Bu sporcun gelişmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Millilerimiz Polonya’da bizleri gururlandıracağına eminiz, güvenimiz sonsuz. Tekerlekli Sandalye Dans Sporu bütün diğer branşlarımız gibi gelişmekte. Bizler de Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu olarak her zaman yanlarındayız. İlerleyen tarihlerde yıl içerisinde yapılacak olan dans yarışmalarında yeni sporcularımızın çoğalması için çalışmalarımıza devam edeceğiz ’’dedi.

Milli Sporcu Barış Bayraktar ise kendilerinden emin olduklarını söyledi.

 Bayraktar: ‘’26 Mart tarihinde Kütahya’da düzenlenen5.Türkiye Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Yarışmasında katılmış olduğum Tek Erkekler Serbest Stil Class 1 ve Tek Erkekler Dans Sporu Class 1 kategorilerinde elde ettiğimşampiyonluklar sonucunda Milli takıma girmeye hak kazandım.Kampımız çok yoğun çalışmalar ile geçiyor. TürkiyeŞampiyonası bittiğinden beri bütün arkadaşlarım kendi şehirlerindeçalışmalarına devam ediyordu. Burada ise günde 7-8 saat çalışarak tempomuzu arttırdık.Yoğun çalışmalarımızın karşılığını katıldığımız herkategoride şampiyon olarak taçlandırmak istiyoruz. Başarı ile döneceğimizeyürekten inanıyoruz, odağımız ve inancımız tam!Muaz Başkanın bizleri ziyaret etmesi çok mutlu etti.Başkanımızın her zaman yanımızda olduğunu biliyorduk, gelip yerinde bizlerle duygularımızı paylaşması çok anlamlıydı.Her fırsatta milli takımımızdan maddi manevi desteğini esirgemeyen Besiktas Belediye Baskanı sayın Rıza Akpolat’a da teşekkür etmek istiyorum”dedi 


Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P