BİZİ TAKİP ET!

Milli Sporcu ve Milli Takım Antrenörlerinin Dikkatine

Resmi Gazete’de 26 Aralık 2019 tarih ve 30990 sayı ile yayımlanan 1927 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında;


Gençlik ve Spor Bakanlığında altmış yaşından büyük olmamak kaydıyla aşağıdaki şartlardan herhangi birisini taşıyanlar ekli (4) sayılı cetvele bağlı kalınmaksızın ve sınav şartı aranmaksızın Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenen usul ve esaslara göre bu esaslar kapsamında spor uzmanı ve antrenör ünvanlı sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilebilir.

a. Olimpiyat veya paralimpik ya da deaflimpik oyunlarında sporcu olarak ilk üç dereceye giren sporcularımıza,
b. Dünya şampiyonalarında olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye giren sporcularımıza,
c. Avrupa şampiyonalarında olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye giren sporcularımıza,
ç. Olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında en az 15 defa milli sporcu olan sporcularımıza,
d. Olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında son beş yıl içinde en az 7 defa uluslararası yarışmalarda milli takım antrenörü olarak fiilen görev yapan antrenörlerimize,

Yukarıda belirtilen şartlardan herhangi birini taşıyan kişilerin, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığına 31 Ocak 2020 tarihine kadar dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Müracatların ekte yer alan dilekçe formunun doldurularak, federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine veya 0 312 311 68 52 nolu faksına gönderilmesi gerekmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılması muhtemel sözleşmeli personel alımlarında eksik evrak veya yanlış beyan oluşmaması adına Federasyon Başkanlığımız tarafından yukarıda belirtilen şartları taşıyan kişilerin tespiti yapılacaktır. Bu amaçla; yukarıdaki şartları taşıyan milli sporcularımızın ve Milli Takım Antrenörlerimizin müracaatları değerlendirmeye alınacaktır.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan ve Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri’ne daha önceden başvuru yapan kişilerin de federasyonumuza dilekçe ile bilgi vermeleri önemle rica olunur. 

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P