BİZİ TAKİP ET!

Milli Takım Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonasında 17 Madalya Kazandı

Milliler 13 altın 2 gümüş 2 bronz madalya ile yurda dönüyor.

Avrupa Takım Kupası Türkiye’nin!

Para Bilek Güreşi Milli Takımı, tarihte ilk kez  Para Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonasında Erkekler Avrupa Takım Kupasını kazandı. En çok altın madalya kazanan ülkeye verilen özel ödül millilerimizin oldu.Kadın takımımız ise üçüncülük kupasının sahibi oldu. Türkiye kazandığı 17 madalya ile şampiyonayı birinci olarak tamamladı.

TBESF Başkanı Muaz Ergezen, şampiyona ile ilgili yaptığı açıklamasında ‘’Engelliler Haftasında bizlere bir ilki yaşattıkları için tüm kafilemizi yürekten kutluyorum. Şampiyonanın ilk gününde 8 madalya kazanan sporcularımız 2. ve son günde sağ kol kategorisinde kazandıkları 7 altın ve 2 gümüş madalya ile şampiyonaya damga vurdu. İstersek neler yapabileceğimizi tüm dünyaya bir kez daha gösterdik. İnşallah birçok ilke daha hep beraber omuz omuza imza atacağız’’ dedi.

Romanya’nın Bükreş kentinde gerçekleştirilen şampiyonada alınan toplu sonuçları ise şu şekilde:

Sağ Kol Kategorisi şampiyonları; Enes Alan, Şehmuz Ertem, Meryem Yıldırım Sevci, Murat Cırık, Gökhan Seven ve Mustafa Dinleyici
Ferhat çıkmaz ve Mehmet Kaya yine sağ kol kategorisinde sıkletlerini 2.olarak tamamladı.

Sol Kol Kategorisi: Şehmuz Ertem, Abdulsamet Ocakoğlu, Arif Başer Durak, Meryem Yıldırım Sevci, Ferhat Çıkmaz, Gökhan Seven ve Ümit Burunlular, sıkletlerinde şampiyon oldu. Mehmet Kaya ve Murat Cırık ise sıkletlerini 3. sırada tamamladı.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P