BİZİ TAKİP ET!

Milli takımın başarısına inanıyoruz

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş :”Milli takımın başarısına inanıyoruz”

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 5-15 Eylül’de Adana’da gerçekleştirilecek 23 Yaşaltı Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı’nın en centilmen, en başarılı takım olacağına inandığını söyledi.

Coş, Türk Milli Takımı’nı kabulünde yaptığı konuşmada, sporcu ve teknik heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür tti. Vali Coş, "İnşallah Türk Mili Takımı bu şampiyonada en centilmen, en başarılı takım olacaktır, buna inanıyoruz. Sadece sportif başarılarıyla değil aynı zamanda centilmenlik ve sportmenlik konusunda da büyük Atatürk’ün, ‘Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünü kendisine ilke edinen bu değerli arkadaşlarım örnek bir takım olarak hocalarının nezaretinde kendilerinden milletimizin beklediği başarıyı en iyi şekilde ortaya koyacaklarına inanıyorum" dedi.

Takımın şampiyonada üstün başarı göstereceğine inandığını dile getiren Coş, "Böylesi bir organizasyonun ülkemizde, Adana’da yapılması bizim için çok önemli. Tüm Türkiye, engelli vatandaşlarımıza ülkemizin sağladığı özelikle son zamanlarla her alanda yaygınlaşan yaşam kolaylıkları hakkında bilgi edinme imkanı, Türkiye’yi daha iyi tanıma imkanı elde edecek. Bu, aynı zamanda katılan ülkeler arasında dostluk ve sportif ilişkilerin gelişmesine de katkı sağlayacak" diye konuştu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Asbaşkanı Ali Duran Karakaya ise şampiyonaya 12 ülke katılacağını belirterek, şampiyonanın dünyanın gözde organizasyonları arasında yer aldığını söyledi. Karakaya, şampiyonanın kentin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını da kaydetti. Mili takım Anrenörü Can Aksu ise daha önce de Adana’da şampiyonaya katıldıklarını ve final oynadıklarını hatırlatarak, "Bizim için Adana çok farklı bir yer. Bana göre Avrupa’nın da tekerlekli sandalye basketbolun da başkenti diye düşünüyorum. Dünya şampiyonasında final oynamayı hedefliyoruz" dedi. Konuşmaların ardından sporcular Vali Coş’a çiçek verdi. Ziyarette Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi de hazır bulundu.


TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P