BİZİ TAKİP ET!

Milli takımın başarısına inanıyoruz

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş :”Milli takımın başarısına inanıyoruz”

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 5-15 Eylül’de Adana’da gerçekleştirilecek 23 Yaşaltı Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı’nın en centilmen, en başarılı takım olacağına inandığını söyledi.

Coş, Türk Milli Takımı’nı kabulünde yaptığı konuşmada, sporcu ve teknik heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür tti. Vali Coş, "İnşallah Türk Mili Takımı bu şampiyonada en centilmen, en başarılı takım olacaktır, buna inanıyoruz. Sadece sportif başarılarıyla değil aynı zamanda centilmenlik ve sportmenlik konusunda da büyük Atatürk’ün, ‘Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünü kendisine ilke edinen bu değerli arkadaşlarım örnek bir takım olarak hocalarının nezaretinde kendilerinden milletimizin beklediği başarıyı en iyi şekilde ortaya koyacaklarına inanıyorum" dedi.

Takımın şampiyonada üstün başarı göstereceğine inandığını dile getiren Coş, "Böylesi bir organizasyonun ülkemizde, Adana’da yapılması bizim için çok önemli. Tüm Türkiye, engelli vatandaşlarımıza ülkemizin sağladığı özelikle son zamanlarla her alanda yaygınlaşan yaşam kolaylıkları hakkında bilgi edinme imkanı, Türkiye’yi daha iyi tanıma imkanı elde edecek. Bu, aynı zamanda katılan ülkeler arasında dostluk ve sportif ilişkilerin gelişmesine de katkı sağlayacak" diye konuştu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Asbaşkanı Ali Duran Karakaya ise şampiyonaya 12 ülke katılacağını belirterek, şampiyonanın dünyanın gözde organizasyonları arasında yer aldığını söyledi. Karakaya, şampiyonanın kentin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını da kaydetti. Mili takım Anrenörü Can Aksu ise daha önce de Adana’da şampiyonaya katıldıklarını ve final oynadıklarını hatırlatarak, "Bizim için Adana çok farklı bir yer. Bana göre Avrupa’nın da tekerlekli sandalye basketbolun da başkenti diye düşünüyorum. Dünya şampiyonasında final oynamayı hedefliyoruz" dedi. Konuşmaların ardından sporcular Vali Coş’a çiçek verdi. Ziyarette Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi de hazır bulundu.


Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P