BİZİ TAKİP ET!

Milli takımın başarısına inanıyoruz

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş :”Milli takımın başarısına inanıyoruz”

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 5-15 Eylül’de Adana’da gerçekleştirilecek 23 Yaşaltı Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı’nın en centilmen, en başarılı takım olacağına inandığını söyledi.

Coş, Türk Milli Takımı’nı kabulünde yaptığı konuşmada, sporcu ve teknik heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür tti. Vali Coş, "İnşallah Türk Mili Takımı bu şampiyonada en centilmen, en başarılı takım olacaktır, buna inanıyoruz. Sadece sportif başarılarıyla değil aynı zamanda centilmenlik ve sportmenlik konusunda da büyük Atatürk’ün, ‘Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünü kendisine ilke edinen bu değerli arkadaşlarım örnek bir takım olarak hocalarının nezaretinde kendilerinden milletimizin beklediği başarıyı en iyi şekilde ortaya koyacaklarına inanıyorum" dedi.

Takımın şampiyonada üstün başarı göstereceğine inandığını dile getiren Coş, "Böylesi bir organizasyonun ülkemizde, Adana’da yapılması bizim için çok önemli. Tüm Türkiye, engelli vatandaşlarımıza ülkemizin sağladığı özelikle son zamanlarla her alanda yaygınlaşan yaşam kolaylıkları hakkında bilgi edinme imkanı, Türkiye’yi daha iyi tanıma imkanı elde edecek. Bu, aynı zamanda katılan ülkeler arasında dostluk ve sportif ilişkilerin gelişmesine de katkı sağlayacak" diye konuştu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Asbaşkanı Ali Duran Karakaya ise şampiyonaya 12 ülke katılacağını belirterek, şampiyonanın dünyanın gözde organizasyonları arasında yer aldığını söyledi. Karakaya, şampiyonanın kentin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını da kaydetti. Mili takım Anrenörü Can Aksu ise daha önce de Adana’da şampiyonaya katıldıklarını ve final oynadıklarını hatırlatarak, "Bizim için Adana çok farklı bir yer. Bana göre Avrupa’nın da tekerlekli sandalye basketbolun da başkenti diye düşünüyorum. Dünya şampiyonasında final oynamayı hedefliyoruz" dedi. Konuşmaların ardından sporcular Vali Coş’a çiçek verdi. Ziyarette Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi de hazır bulundu.


Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P