BİZİ TAKİP ET!

Milli yüzücülerimizin Avrupa Şampiyonası mücadelesi başlıyor

Milli yüzücülerimizin Avrupa Şampiyonası mücadelesi başlıyor.

16-22 Mayıs tarihlerinde Portekiz’in Madeira Adası’nda düzenlenecek Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonası’nda, 47 ülkeden 380 sporcu yer alacak. 

Penteada Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılacak yarışlarda ülkemizi kadınlarda Sevilay Öztürk, Sümeyye Boyacı, Nil Şahin, Elif İldem erkeklerde ise Beytullah Eroğlu, Koral Berkin Kutlu ve Mustafa Şar’dan oluşan 7 milli sporcumuz temsil edecek. 

Yarın başlayacak şampiyonada Milli Takımımız, ilk olarak S5 kategorisi erkekler 50 metre serbest stil eleme yarışlarında TSİ 11.49’da Beytullah Eroğlu ve Koral Berkin Kutlu ile sahne alacak. Millilerimiz turu geçmeleri halinde TSİ 20.09’da final yarışına çıkacak. Ardından, TSİ 12.34’te SM7 kategorisi kadınlar 200 metre karışık eleme yarışlarında Nil Şahin yarışacak. 

TSİ 20.13’te başlayacak S5 kategorisi kadınlar 50 metre serbest stil finalinde ise milli yüzücülerimiz Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk mücadele edecek. 

Şampiyonadaki tüm yarışlar, Paralympic Games Youtube hesabından canlı yayınlanacak. 

Milli yüzücülerimize eşlik edecek idari ve teknik ekip ise şöyle:


Kafile Başkanı: Mustafa İpek
Milli Takım Antrenörleri: Mehmet Ali Albas, Mehmet Bayrak
Antrenör: Erhan Yalınkılıç
Kondisyoner: Regayip Eroğlu
Fizyoterapist: Büşra Kalkan Balak

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P