BİZİ TAKİP ET!

Milli yüzücümüz Sevilay Öztürk, Avrupa ikincisi oldu

Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonası’nda 50 metre sırtüstü finalinde milli yüzücümüz Sevilay Öztürk, 44.46’lık derecesiyle ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Portekiz’in Madeira Adası’nda düzenlenen Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde milli yüzücülerimiz Sevilay Öztürk ve Sümeyye Boyacı, bu kez S5 kategorisi kadınlar 50 metre sırtüstü finalinde mücadele etti.

Sevilay Öztürk, 44.46’lık derecesiyle ikinci olarak kendisinin ve Türkiye’nin ikinci madalyasını getirdi. Yarıştaki diğer sporcumuz Sümeyye Boyacı ise mücadeleyi üçüncü sırada tamamlamasına rağmen kural ihlali nedeniyle diskalifiye oldu. 

Nil dördüncü, Beytullah beşinci, Koral Berkin yedinci bitirdi 

Şampiyonanın akşam seansındaki diğer final yarışlarında kadınlarda Nil Şahin, erkeklerde ise Beytullah Eroğlu ve Koral Berkin Kutlu mücadele etti. 

Nil, S7 kategorisi kadınlar 400 metre serbest finalinde 6.12.67’lik derecesiyle Avrupa dördüncüsü oldu. 

Erkekler 50 metre sırtüstü finalini ise birlikte yüzen milli sporcularımızdan Beytullah Eroğlu 43.03’lük derecesiyle beşinci, Koral Berkin Kutlu ise 43.84’lük derecesiyle yedinci sırada tamamladı. 

Milli Takımımız, böylece yarışmadaki madalya sayısını 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 2’ye çıkardı. 


Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P