BİZİ TAKİP ET!

Milli yüzücümüz Sümeyye Boyacı dünya serisi için ABD’ye gitti

Avrupa şampiyonu milli yüzücümüz Sümeyye Boyacı, 4- 6 Nisan tarihleri arasında düzelenecek Indianapolis Dünya Paralimpik Yüzme Serisi’ne katılmak üzere ABD’ye gitti. 

Organizasyon için Atatürk Havalimanı’ndan ABD’nin Indianapolis şehrine giden Sümeyye Boyacı, hareketinden önce basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Indianapolis Dünya Paralimpik Yüzme Serisi’nde 50 metrede sırtüstü, serbest ve kelebek, 100 ile 200 metrede ise serbest olmak üzere 5 stilde yüzecek olan Sümeyye Boyacı, şunları söyledi:

"İnanılmaz heyecanlıyım. Gerçekten çok çalıştık. Amerika’da ilk yarışım olacak. İnşallah ülkemize güzel sonuçlarla döneceğim. Bu yıl çok önemli bir dünya şampiyonası var. Bundan önce dünya serisi yarışlarında yüzeceğim. Bu yarışlar seviyemi bilmem için çok önemli." 

Hedefinin Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda yer almak olduğunu belirten milli sporcumuz, "Oraya giden yol dünya ve Avrupa şampiyonaları. Tabii Avrupa Şampiyonası’na giden yol da bu dünya serilerinde geçiyor. En önemli seri ABD’de olacak." diye konuştu.

Sümeyye Boyacı’ya yarışlarda eşlik edecek olan fizyoterapist Sercan Yıllı ise çok azimli bir sporcuyla çalıştığını belirterek, "Bu seneki ilk büyük şampiyonamız. ABD’deki yarışma çok önemli. Çok farklı ülkelerden katılım olacak. Bu yüzden çok heyecanlıyız. Sümeyye’den çok güzel başarılar bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Sümeyye Boyacı’nın sponsorluğunu üstlenen Bursa Kebap Evi’nin yönetim kurulu başkanı Cem Helvacı da, "Biz bu topraklardan kazandık ve bu toprakların çocuklarına destek vermeliyiz. Sümeyye Boyacı’yla yolumuz 3 ay önce kesişti. İnşallah ABD’den madalyalarla dönecektir." ifadelerini kullandı.

Milli yüzücümüze başarılar dileriz. Duyurular

Türkiye-Özbekistan Maçı Canlı Yayın

24.04.2024 tarihinde saat 17:00’da oynanacak olan Türkiye – Özbekistan hazırlık karşılaşması aşağıdaki linkten canlı olarak yayınlanacaktır.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Antalya Hazırlık Kampımızdan Kareler

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P