BİZİ TAKİP ET!

Millilerimiz İspanya’ya yenildi

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda gruplarda dördüncü maçlar tamamlandı.

2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda gruplarda dördüncü maçlar tamamlandı. A grubunda mücadele eden Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, dördüncü maçında İspanya ile karşı karşıya geldi.

Milli takımımız maça Özgür Gürbulak, Fikri Gündoğdu, Cem Gezinci, Ferit Gümüş ve Bestami Boz beşiyle başladı.Karşılaşma baştan sona büyük bir çekişmeye ve heyecana sahne oldu. Milliler, ilk periyodu 14-13, devreyi de 30-27 önde tamamladı.Üçüncü periyodda İspanya’nın 21 sayısına karşı milli takımımız 13 sayıda kalınca, son çeyreğe İspanya’nın 5 sayı farklı üstünlüğüyle 48-43’lük skorla girildi.

Milli takımımız, son periyodda farkın açılmasına izin vermedi ama rakibini yakalamayı da başaramadı.İspanya, sahadan 67-64 galip ayrıldı.İspanya karşısında milli takımımızın en skorer isimleri 18 sayıyla Özgür Gürbulak ile 12’şer sayı kaydeden Cem Gezinci ve Aytaç Ercan oldu.Bu sonuçla üçüncü galibiyetini alan İspanya A grubunda ikinci sıraya yükselirken, Türkiye iki galibiyet iki mağlubiyetle dördüncü sırada kaldı.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, grubundaki son maçını 3 Eylül Pazartesi günü Güney Afrika Cumhuriyeti ile yapacak. Mücadele, saat 21:00’de başlayacak.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P