BİZİ TAKİP ET!

Neslihan Kavas gümüş madalya aldı

Masa tenisinde 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalyayı boynuna takan Neslihan Kavas, ülkemize gümüş madalya kazandırma başarısı gösterdi.

Sporcumuz Klas 9 altın madalya maçında, finale gelene kadar set kaybetmeyen Çinli Lina Lei’yle mücadele etti. Neslihan, A grubu maçında da karşı karşıya geldiği ve 3-0 yenildiği güçlü rakibini finalde çok zorladı ama maçı 3-2 kaybetmekten kurtulamadı.

İlk seti Lei 11-8 kazanırken, ikinci seti aynı skorla alan Neslihan durumu 1-1 yaptı. Üçüncü seti de 11-7 alan sporcumuz 2-1 öne geçerek altın madalyaya çok yaklaştı. Ancak maçı bırakmayan Lei, dördüncü seti 11-5, son seti de 11-7 alarak altın madalyaya uzanan taraf oldu.

25 yaşındaki Neslihan Kavas, Lina Lei’nin ardından ikincilik kürsüsüne çıktı ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

KÜBRA ÖÇSOY MADALYAYI KAÇIRDI

Oyunların beşinci gününde masa tenisinde bir sporcumuz daha madalya mücadelesi verdi. Klas 7’de bronz madalya maçına çıkan Kübra Öçsoy, Ukraynalı Viktoria Safonova’ya 3-1 yenilerek teklerde oyunları dördüncü sırada tamamladı.

İlk iki seti 11-5 ve 11-3 kaybeden Kübra, üçüncü seti 11-5 kazanmayı başardı ama devamını getiremedi. Dördüncü seti 11-5 kaybeden sporcumuz madalya kürsüsünün dışında kaldı.

Duyurular

Türkiye-Özbekistan Maçı Canlı Yayın

24.04.2024 tarihinde saat 17:00’da oynanacak olan Türkiye – Özbekistan hazırlık karşılaşması aşağıdaki linkten canlı olarak yayınlanacaktır.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Antalya Hazırlık Kampımızdan Kareler

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P