BİZİ TAKİP ET!

Okçuluk Millî Takım Seçme Yarışması Reglamanı

2022 World Archery Faaliyet Programında bulunan 2022 Dubai Paralimpik Okçuluk Dünya Şampiyonası

2022 World Archery Faaliyet Programında bulunan 2022 Dubai Paralimpik Okçuluk Dünya Şampiyonası 17-27 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bu yarışmada ülkemizi temsil edecek sporcuların belirlenmesi amacıyla Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından Okçuluk Milli Takım Seçme Yarışması 27-28 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul’da Beykoz Alibahadır Okçular Vakfı Mete Gazoz Tesislerinde yapılacaktır.

Anılan yarışma ile ilgili kurallar aşağıda belirtilmiştir;

1. Yarışmalar Dünya Okçuluk Federasyonu (WA) Yarışma Talimatı uyarınca yapılacak olup, Klasik Yay (Recurve Open) Makaralı Yay (Compound Open) ve W1 Kadın-Erkek kategorilerinde yapılacaktır.
2. Yarışmada, tüm sporcular sıralama atışlarında 2×36 Toplam 72 ( 720 Round ) ok atışı yapacaklardır. Sıralama atışlarının sonucuna göre, ayrı ayrı bireysel elemeler ile final atışları yapılacaktır.
3. Sıralama atışlarının ardından her kategoride bireysel eleme ve final atışları gerçekleştirilecektir. Klasik Yaylar Set Sistemi, Makaralı Yaylarda toplam puan sistemi uygulanacaktır. Takım ve Mix Takım yarışması yapılmayacaktır.
4. Yarışmaya katılacak olan İdareci, Antrenör, Sporcu ve refakatçılar, Kayıt ve Akreditasyon işlemleri ile Malzeme Kontrolü ve Teknik Toplantı için 27 Aralık 2021 saat 10:00 da İstanbul’da (Yarışma Sahasında) hazır bulunacaklardır.
5. Belirtilen malzeme kontrolü saatinde tüm sporcular için Klasifikasyon Uygunluk Kontrolü yapılacaktır. (Tekerlekli Sandalye, Gövde Bağı, Yay Aparatı vb.)
Klasifikasyon kurallarına aykırı durum olması halinde sporcu yarışmada yer alamayacaktır.
6. Hakemlere ait görevlendirme Türkiye Okçuluk Federasyon Merkez Hakem Kurulu tarafından Okçuluk Federasyonu Hakem Yönetmeliğinin 32. Maddesine göre yapılmakta olup gerekli geçici görev izinleri kendi bölgelerince alınacaktır.
7. İstanbul dışından yarışmaya katılan sporcu, antrenör ve refakatçilere Yarışma Sahasında bulunan tesiste konaklama imkanı sağlanacaktır.
8. Yarışmaya sadece Paralimpik Milli Takım Seçme Yarışması için belirlenmiş olan kriterler dahilinde katılma hakkı kazanan sporcular davet edilecek ve yarışmada yer alabileceklerdir. Milli Takım Seçme Yarışması Kriterleri ve davet edilen sporcu listesi ayrıca yayınlanacaktır.
9. Yarışmaya sporcusu davet edilen her kulüpten 1 antrenör ve 1 refakatçi yarışmaya katılabilecektir.
10. Yarışmaya il dışından katılım sağlayan sporcu, antrenör ve refakatçilere Federasyonumuz tarafından yol ve harcırah ödemesi yapılacaktır.
11. Covid 19 Pandemisi sebebi ile tüm kulüp idareci, antrenör, sporcu ve refakatçilerden 2 doz aşısı bulunmayanların 25 Aralık 2021 saat 09:00 dan sonra yapılmış NEGATİF sonuçlu PCR testlerini, 27 Aralık 2021 tarihinde resmi antrenman günü diğer evraklarla birlikte ibraz etmeleri gerekmektedir. Yarışma sahasında yarışmacılar atış anı hariç maske takmak zorundadır. Diğer katılımcılar ise yarışma boyunca maske takmak zorundadır.
12. Yarışma Teknik Delegesi Mehmet ORUÇ’tur.

Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P