BİZİ TAKİP ET!

Okçuluk Milli Takımımızdan 3 altın madalya daha geldi!

Para Okçuluk Avrupa Kupası 1. Ayak dördüncü gününde Türkiye, 3 madalya daha elde etti. Makaralı yay erkek, W1 erkek ve klasik yay kadın takımlarımız altın madalya kazandı. 

İtalya’nın Olbia kentinde gerçekleştirilen kupada bugün takım müsabakaları yapıldı. Sabah seansında ilk olarak Erdoğan Aygan, Bülent Korkmaz, Murat Turan’dan oluşan makaralı yay erkek takımımız final atışlarında İtalya ile karşılaştı. Başa baş geçen mücadeleyi Milli Takımımız, 217-218 kazandı ve altın madalyanın sahibi oldu.

Naci Yenier, Bahattin Hekimoğlu ve Yiğit Caner Aydın’dan oluşan W1 erkek takımımız finalde yarıştığı Rusya’yı 223-201 mağlup ederek altın madalyaya ulaştı. 

Merve Nur Eroğlu, Yağmur Şengül ve Zehra Özbey Torun’dan oluşan klasik yay kadın takımımız ise finalde İtalya’yı 5-1’lik skorla geçerek altın madalyaya uzandı.
 
Milli Takımımız böylece 4. gün sonunda madalya sayısını 4’e (3 altın ve 1 bronz) çıkardı. 

2 final ve 3 bronz madalya mücadelesi

Para Okçuluk Avrupa Kupası 1. Ayak son gününde yarın bireysel karşılaşmalar oynanacak. Ay-Yıldızlılar, 2 final ve 3 bronz madalya mücadelesi verecek.

Erkeklerde, Bülent Korkmaz makaralı yay kategorisinde İtalyan rakibi Alberto Simonelli ile altın madalya için hedefi vurmaya çalışacak. Yiğit Caner Aydın W1 kategorisinde şampiyonluk için Çekya’dan David Drahoninsky ile karşılaşırken Bahattin Hekimoğlu ise aynı kategoride Rus Aleksei Leonov ile bronz madalya maçında yarışacak.
 

Kadınlarda, Sevgi Yorulmaz makaralı yay kategorisinde Büyük Britanyalı rakibi Jessica Stretton ile klasik yay kategorisinde ise Merve Nur Eroğlu Japonya’dan Chika Shigesada ile üçüncülük için atış yapacak.

Milli Takımımızın maçlarını https://www.youtube.com/results?search_query=para+archery+europe adresinden canlı olarak takip edebilirsiniz. 

 

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P