BİZİ TAKİP ET!

OKÇULUK TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONUÇLARI

Federasyonumuzun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Açık Hava  Okçuluk Türkiye Şampiyonası 03-05 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya 100. yıl Okçuluk Tesislerinde gerçekleşti. Müsabakalar sonucunda ilk üçe giren sporcularımıza Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Okçuluk As Başkanı İrfan ÇELİK, Federasyon Genel Sekreteri Erhan DURUKAN, Türkiye Okçuluk Federasyonu Teknik Kurul Başkanı Metin GAZOZ ile Milli Takım Antrenörü Özcan EDİZ madalyalarını takdim etti. Madalya alan sporcularımız  ve kulüplerimiz aşağıda sunulmuştur.


KLASİK YAY BAYAN
1.    ZEHRA ÖZBEY TORUN(ANTALYA FERDİ)
2.    MERVE NUR EROĞLU(OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ)
3.    YAĞMUR ŞENGÜL (TSK SPOR KULÜBÜ)

KLASİK YAY ERKEK
1.     YAVUZ PAPAĞAN (TSK SPOR KULÜBÜ)
2.     BEKİR ÜNLÜ (SAKARYA CİMNASTİK SPOR KULÜBÜ)
3.     SADIK SAVAŞ (İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ)

MAKARALI YAY BAYAN
1.      SEVGİ YORULMAZ (DENİZLİ GENÇLİK MERKEZİ SPOR KULÜBÜ)
2.      BURCU DAĞ (İSTANBUL OKÇULUK SPOR KULÜBÜ)
3.      HANDAN BİROĞLU(BOZOKLAR SPOR KULÜBÜ)

MAKARALI YAY ERKEK

1.      DOĞAN HANCI(İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ)
2.      ERDOĞAN AYGAN (İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ)
3.      TANER EREN (MUĞLA GENÇLİK HİZMETLERİ SPOR KULÜBÜ)

W1 ERKEK
1.    BAHATTİN HEKİMOĞLU (İSTANBUL OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ)
2.    NACİ YENİER(İSTANBUL OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ)
3.    YİĞİT CANER AYDIN (İSTANBUL OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ) 

KLASİK YAY MİX TAKIM
1.     OKÇULAR VAKFI SPOR KULÜBÜ
2.      İSTANBUL BÖLGE
3.      TSK SPOR KULÜBÜ

MAKARALI YAY MİX TAKIM
1. DENİZLİ GSK
2. İSTANBUL BÖLGE
3. TSK SPOR KULÜBÜTBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P