BİZİ TAKİP ET!

Okçulukta sıralama atışları

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda Okçuluk müsabakaları sıralama atışlarıyla başladı.

Tekerlekli sandalyede atan erkekler bireysel olimpik yayda iki sporcumuz mücadele etti. 24 sporcunun yarıştığı sıralama turunda Özgür Özen 597 puanla onuncu sırayı aldı. Diğer sporcumuz Mustafa Demir ise 569 puanla kendine 17’nci sırada yer buldu.

Bu iki sporcumuz, yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) 1/16 mücadelesine çıkacak. Mustafa Demir, saat 12:00’de Malezyalı Zülkifli Mat Zin ile; Özgür Özen ise saat 13:15’te Tayvanlı Hua Chen Chung ile karşı karşıya gelecek.

Ayakta atan erkekler bireysel olimpik yayda da iki sporcumuz mücadele etti. Sıralama atışları sonucu 588’er puan toplayan sporcularımızdan Zafer Korkmaz 17’nci, Oğuzhan Polat ise 19’uncu sırayı aldı.

Bu dalda 1/16 elemeleri 1 Eylül Cumartesi günü yapılacak. Zafer Korkmaz, saat 13:00’te Güney Koreli Yong Ok Kim ile; Oğuzhan Polat ise saat 13:00’te Polonyalı Wiktor Patryas ile mücadele edecek.

Erkekler Olimpik Yay Açık Takım müsabakalarında ise Mustafa Demir, Zafer Korkmaz, Özgür Özen ve Oğuzhan Polat’tan oluşan Türk takımı, 1773 puanla 10 ülke arasında 7’nci sırayı aldı. Erkekler olimpik yay takımımız, 4 Eylül Salı günü yapılacak 1/8 mücadelesinde, saat 17:00’de Malezya karşısında çeyrek finale çıkabilmek için mücadele verecek.

Bayanlar bireysel makaralı yayda ise sporcumuz Gülbin Su, sıralama atışları sonunda 613 puanla 12’nci sırada yer aldı. Gülbin Su, 1/8 elemelerinde yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) saat 19:30’da Ukraynalı Kseniya Markitantova ile karşı karşıya gelecek.

Erkekler bireysel makaralı yayda üç sporcumuz sıralama atışları yaptı. En iyi dereceyi 671 puan toplayarak üçüncü sırada yer alan Doğan Hancı elde ederken; Erdoğan Aygan 637 puanla 18’inci, Abdullah Şener 588 puanla 28’inci oldu.

Şener, yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) 1/16 elemelerinde saat 17:15’te İtalyan Alberto Simonelli ile; Aygan da saat 18:15’te Norveçli John Olav Johansen ile mücadele edecek.

Tekerlekli Sandalye Bayanlar Bireysel Olimpik Yay’da da üç sporcumuz vardı. Özlem Hacer Kalay, 20 okçunun yarıştığı sıralama turunda 537 puanla 7’nci, Pekin Paralimpik Oyunları’nın altın madalyalı ismi Gizem Girişmen 533 puanla 9’uncu ve Hatice Bayar 498 puanla 13’üncü sırada yer aldı.

Hatice Bayar, 1/16 elemelerinde yarın (31 Ağustos 2012 Cuma) saat 12:30’da Kanadalı Lyne Tremblay ile karşılaşacak.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P