BİZİ TAKİP ET!

“Olimpiyat Oyunları Siyasete Alet Edildi”

“5 kez aday olduk; ancak en iyi hazırlığı 2020 İstanbul için yapmıştık. Ne yazık ki kaybettik”…

Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nı izlemek için Adana’da bulunan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, olimpiyat oyunlarının siyasete alet edildiğini öne sürerek, “5 kez aday olduk; ancak en iyi hazırlığı 2020 İstanbul için yapmıştık. Ne yazık ki kaybettik” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm bakanlar, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi yönetici ve üyelerinin, iş dünyası, federasyon başkanları, sporun diğer taban birliklerinin tek yumruk olarak 2020 İstanbul Olimpiyat Oyunları için iyi bir hazırlık gerçekleştirdiklerini anımsatan Şerefhan, şöyle devam etti:

“Spor tarihimizde olimpiyat oyunlarına 5 kez aday olduk; ancak en iyi hazırlığı 2020 İstanbul için yapmıştık. Ne yazık ki kaybettik. AB üyeliğimize sürekli takoz koyan dış kaynaklı güçler, olimpiyat almamızı da engellediler. Türk halkının yüzde 90’ı olimpiyat yapılmasını arzuluyorlardı. Olimpiyat Oyunları sayesinde tesisler miras olarak gelecekteki gençlere kalacaktı. Sadece bedensel engelliler değil, tüm engelliler toplumla entegre olacak, daha büyük kesim sporla tanışacaktı. 2020 Olimpiyat Oyunlarını gerçekten İstanbul hak etmişti. Tarih, tamamen siyasi davranan Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyelerini affetmeyecek.”

“2024’E YENİDEN ADAY OLMALIYIZ”

Olimpiyat oyunlarının peşini bırakmamak gerektiğinin altını çizen Şerefhan, “Başbakan Erdoğan, aynı heyecan ve ekiple 2024 adaylığımız için gerekli başvuruyu yapmalıdır. Bu işte küsmek, yorulmak, darılmak olmaz. Türkiye’nin büyük devlet olduğunu herkes biliyor. Kıl payı kaçırdığımız 2020 Olimpiyat Oyunlarını 2024’te kesin alırız” diye konuştu.

Türkiye’nin tüm uluslararası organizasyonlardan iyi puan aldığını ifade eden Şerefhan, Adana’da 5 kıtadan 12 ülkenin katıldığı Dünya Gençler Tekerlekli Basketbol Şampiyonası’na katılan ülkelerin, tesis, ulaşım, beslenme ve diğer konularda çok mutlu olduklarını, 5 yıldızlı otelde konakladıklarını, ülkelerine döndüklerinde Türk konukseverliğini unutmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

AMPUTE FUTBOL 2024-2025 TÜRKİYE KUPASI STATÜSÜ

2024-2025 Sezonunda uygulanacak Türkiye Kupası Statüsü ekte yayınlanmıştır.

Statüye aynı zamanda “FORMLAR” bölümünden ulaşabilirsiniz.

2024 -2025 TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKA STATÜSÜ

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Lig Katılım Taahhütnamesi ve Depozito Ücreti Hakkında Önemli Duyuru

Lig katılım Taahhütnamesinin ve Lige ilk kez yeni katılacak Takımlarımızın Federasyonumuz hesabına yatırması gereken Lige Katılım Depozito Ücretinin
01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuz hesabına yatırılması gerekmektedir

Lig katılım Taahhütnamesinin Kulüp Başkanının yanısıra Kulüp Müdürü veya Kulüp Genel Sekreteri ile birlikte çift imzalı olarak imzalamak ve kaşelemek suretiyle Federasyonumuzun tbesf@tbesf.org.tr mail adresine e-posta olarak gönderilmesi, Taahhütnamenin aslının ise kargo / posta yoluyla Federasyonumuza iletmesi gerekmektedir.

Taahhütnamede herhangi bir maddeye Şerh koyan veya Taahhütnameyi ve Lige Katılım Depozito Ücretini 01 Ağustos 2024 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza hesabına havale etemeyen Kulüpler Ampute Futbol 2024-2025 sezonu Fikstür çekimine dahil edilmeyecektir.

Ampute Futbol 2024-2025 sezonuna katılacak tüm takımlarımıza önemle duyurulur.

Doldurulması gereken formlar, federasyonumuzun Formlar bölümünde yer almaktadır;

Formlar

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P