BİZİ TAKİP ET!

“Olimpiyat Oyunları Siyasete Alet Edildi”

“5 kez aday olduk; ancak en iyi hazırlığı 2020 İstanbul için yapmıştık. Ne yazık ki kaybettik”…

Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nı izlemek için Adana’da bulunan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, olimpiyat oyunlarının siyasete alet edildiğini öne sürerek, “5 kez aday olduk; ancak en iyi hazırlığı 2020 İstanbul için yapmıştık. Ne yazık ki kaybettik” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm bakanlar, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi yönetici ve üyelerinin, iş dünyası, federasyon başkanları, sporun diğer taban birliklerinin tek yumruk olarak 2020 İstanbul Olimpiyat Oyunları için iyi bir hazırlık gerçekleştirdiklerini anımsatan Şerefhan, şöyle devam etti:

“Spor tarihimizde olimpiyat oyunlarına 5 kez aday olduk; ancak en iyi hazırlığı 2020 İstanbul için yapmıştık. Ne yazık ki kaybettik. AB üyeliğimize sürekli takoz koyan dış kaynaklı güçler, olimpiyat almamızı da engellediler. Türk halkının yüzde 90’ı olimpiyat yapılmasını arzuluyorlardı. Olimpiyat Oyunları sayesinde tesisler miras olarak gelecekteki gençlere kalacaktı. Sadece bedensel engelliler değil, tüm engelliler toplumla entegre olacak, daha büyük kesim sporla tanışacaktı. 2020 Olimpiyat Oyunlarını gerçekten İstanbul hak etmişti. Tarih, tamamen siyasi davranan Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyelerini affetmeyecek.”

“2024’E YENİDEN ADAY OLMALIYIZ”

Olimpiyat oyunlarının peşini bırakmamak gerektiğinin altını çizen Şerefhan, “Başbakan Erdoğan, aynı heyecan ve ekiple 2024 adaylığımız için gerekli başvuruyu yapmalıdır. Bu işte küsmek, yorulmak, darılmak olmaz. Türkiye’nin büyük devlet olduğunu herkes biliyor. Kıl payı kaçırdığımız 2020 Olimpiyat Oyunlarını 2024’te kesin alırız” diye konuştu.

Türkiye’nin tüm uluslararası organizasyonlardan iyi puan aldığını ifade eden Şerefhan, Adana’da 5 kıtadan 12 ülkenin katıldığı Dünya Gençler Tekerlekli Basketbol Şampiyonası’na katılan ülkelerin, tesis, ulaşım, beslenme ve diğer konularda çok mutlu olduklarını, 5 yıldızlı otelde konakladıklarını, ülkelerine döndüklerinde Türk konukseverliğini unutmayacaklarını da sözlerine ekledi.

TBESF HABER

“Para Dans Kosice 2023 turnuvasından 3 Altın 2 Gümüş Madalya ile Dönüyorlar”

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında öne çıkan bir etkinlik gerçekleşti. Para Dans Kosice 2023 Para Dance Sport World Cup Turnuvası, 15-17 Eylül 2023 tarihleri arasında Slovakia’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sporcular, bu prestijli turnuvada üstün bir başarı elde ettiler. Toplamda 3 altın ve 2 gümüş madalya kazanan milli sporcular, Türk bayrağını gururla temsil ettiler.

Slovakya’nın ev sahipliğindeki turnuva, dünya çapında yetenekli dansçıları bir araya getirerek büyük bir rekabetin yaşandığı bir platform oldu. Sporcular, sadece ülkemizi değil, aynı zamanda yeteneklerini tüm dünyaya gösterme fırsatı buldular.

Federasyonumuz, sporcularımızın elde ettiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyor ve onları tebrik ediyor. Bu önemli etkinliğin, gelecekteki uluslararası müsabakalarda da başarıların habercisi olduğuna inanıyoruz. Sporcularımıza başarılarının devamını dileriz.

PARADANS KOSIČE DÜNYA KUPASİ 2023

OKUMAYA DEVAM ET

Ampute Futbol

Ampute Futbol 2023-2024 Sezonu Süper Lig Fikstür Çekimi

“Ampute futbol 2023-2024 sezonu Süper Lig fikstür çekimi 14 Eylül 2023 tarihinde saat 16:30’da YouTube üzerinden canlı yayınlanacaktır. Canlı yayın bağlantısı aşağıdaki gibidir:”

https://www.youtube.com/@bedenselengelliler

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

“Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TBESF Başkanı Alpaslan Erkoç’u Kabul Etti”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç’u makamında kabul etti. Görüşme Bakanlık makamında gerçekleşti. Federasyon başkanı Erkoç, Gençlik ve Spor Bakanına yeni dönem faaliyetleri ve çalışma takvimi hakkında bilgiler verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Federasyon Başkanı Erkoç’u ve göreve gelen yeni yönetimini tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak,’ Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu çalışmalarını yakından takip edeceğini ve önümüzdeki dönemde Federasyonun tüm bileşenleriyle ve Milli Takımlarla ses getiren başarılara imza atmasını beklediğini’ ifade etti. Bakan Bak, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örnek bir sporsever olduğunu ve özellikle de sporda engellilerin varlığı konusundaki hassasiyetlerini’ dile getirdi. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Milli takımın çalışmalarını yakından birebir takip ederek uluslararası alanda Paralimpik olimpiyatlarda yeni başarılar kazanmak için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonun kısa, orta ve uzun vadede stratejik planları ve çalışmaları hakkında Bakan Bak’ a detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Erkoç, “Sayın Bakanımız bizi çok samimi ve sıcak bir ortamda karşıladı. Kendisine mütevazı kişiliğinden ve engellilerin spordaki varlığına olan duyarlılığından dolayı adeta hayran kaldık. Sayın Bakanımızın Türk Sporu ve özellikle Milli Takımlarımız adına her türlü desteği fazlasıyla verecek bir sporsever olması biz spor camiası için büyük bir öneme sahiptir. Bu, bizler için önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ ın ilgi ve özverisi ile engelli sporunu en güzel yerlere getireceğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımıza Federasyonumuza göstermiş olduğu ilgisi ve biz engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığı ve sevgisinden dolayı müteşekkirim” dedi.

Görüşme sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç Bakanlık makamında hatıra fotoğrafı çektirdi.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P