BİZİ TAKİP ET!

“Olimpiyat Oyunları Siyasete Alet Edildi”

“5 kez aday olduk; ancak en iyi hazırlığı 2020 İstanbul için yapmıştık. Ne yazık ki kaybettik”…

Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nı izlemek için Adana’da bulunan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, olimpiyat oyunlarının siyasete alet edildiğini öne sürerek, “5 kez aday olduk; ancak en iyi hazırlığı 2020 İstanbul için yapmıştık. Ne yazık ki kaybettik” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm bakanlar, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi yönetici ve üyelerinin, iş dünyası, federasyon başkanları, sporun diğer taban birliklerinin tek yumruk olarak 2020 İstanbul Olimpiyat Oyunları için iyi bir hazırlık gerçekleştirdiklerini anımsatan Şerefhan, şöyle devam etti:

“Spor tarihimizde olimpiyat oyunlarına 5 kez aday olduk; ancak en iyi hazırlığı 2020 İstanbul için yapmıştık. Ne yazık ki kaybettik. AB üyeliğimize sürekli takoz koyan dış kaynaklı güçler, olimpiyat almamızı da engellediler. Türk halkının yüzde 90’ı olimpiyat yapılmasını arzuluyorlardı. Olimpiyat Oyunları sayesinde tesisler miras olarak gelecekteki gençlere kalacaktı. Sadece bedensel engelliler değil, tüm engelliler toplumla entegre olacak, daha büyük kesim sporla tanışacaktı. 2020 Olimpiyat Oyunlarını gerçekten İstanbul hak etmişti. Tarih, tamamen siyasi davranan Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyelerini affetmeyecek.”

“2024’E YENİDEN ADAY OLMALIYIZ”

Olimpiyat oyunlarının peşini bırakmamak gerektiğinin altını çizen Şerefhan, “Başbakan Erdoğan, aynı heyecan ve ekiple 2024 adaylığımız için gerekli başvuruyu yapmalıdır. Bu işte küsmek, yorulmak, darılmak olmaz. Türkiye’nin büyük devlet olduğunu herkes biliyor. Kıl payı kaçırdığımız 2020 Olimpiyat Oyunlarını 2024’te kesin alırız” diye konuştu.

Türkiye’nin tüm uluslararası organizasyonlardan iyi puan aldığını ifade eden Şerefhan, Adana’da 5 kıtadan 12 ülkenin katıldığı Dünya Gençler Tekerlekli Basketbol Şampiyonası’na katılan ülkelerin, tesis, ulaşım, beslenme ve diğer konularda çok mutlu olduklarını, 5 yıldızlı otelde konakladıklarını, ülkelerine döndüklerinde Türk konukseverliğini unutmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P