BİZİ TAKİP ET!

Osman Çullu son yolculuğuna uğurlandı

Böbrek hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Yüzme Milli Takımı Antrenörü Osman Çullu bugün son yolculuğuna uğurlandı. Kahramanmaraş Ulu Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Çullu’nun cenazesi toprağa verildi.

Törene Çullu’nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, TBESF Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir Gözegir, TBESF Genel Sekreteri Erhan Durukan, Gaziantep ASKF Başkan Yardımcısı Yakup Özdil, TBESF Yüzme Teknik Kurulu Başkanı ve Milli Takım Antrenörü Mehmet Fatih Kurt ile Merkez Hakem Kurulu Başkanı Niyazi Alper Dirim katıldı. 
 
Hayatını engelli sporcularına adamıştı

Kahramanmaraş’ta yaşayan antrenör Osman Çullu’nun engellilere olan sevdası kişisel gayretleriyle 1984’te başladı. Antrenörlüğe 1993’te başlayan Çullu’nun bu mücadelesi Kahramanmaraş ile sınırlı kalmayıp milli takıma ve yurt dışına kadar taşındı.

28 yılda 3 kez Paralimpik Oyunlar’da, 5 defa Dünya Şampiyonası’nda, 3 kez Avrupa Şampiyonası’nda, 3 defa Akdeniz Oyunları’nda, 13 kez uluslararası turnuvalarda, 1 defa da Karadeniz Oyunları’nda görev alan Çullu, milli takıma Kahramanmaraş’tan 15 sporcu kazandırırken sporcuları 30 ülkede yarışlara götürdü. Çullu, dünya şampiyonu milli yüzücümüz Beytullah Eroğlu olmak üzere milli takıma birçok sporcu yetiştirmişti.

Osman Çullu’ya Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere camiamıza ve tüm sevenlerine sabır ve başsalığı dileriz.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 

Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P