BİZİ TAKİP ET!

Osman Çullu’yu Kaybettik

Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımı Antrenörü Osman Çullu, tedavi gördüğü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bugün yaşamını yitirdi. Engelli sporuna gönül veren ve hayatını engelli sporcularına adayan Çullu, 2012 yılından beri böbrek hastalığı nedeniyle tedavi görüyordu. 

Hayatını engelli sporcularına adamıştı

Kahramanmaraş’ta yaşayan antrenör Osman Çullu’nun engellilere olan sevdası kişisel gayretleriyle 1984’te başladı. Antrenörlüğe 1993’te başlayan Çullu’nun bu mücadelesi Kahramanmaraş ile sınırlı kalmayıp milli takıma ve yurt dışına kadar taşındı.

28 yılda 3 kez Paralimpik Oyunlar’da, 5 defa Dünya Şampiyonası’nda, 3 kez Avrupa Şampiyonası’nda, 3 defa Akdeniz Oyunları’nda, 13 kez uluslararası turnuvalarda, 1 defa da Karadeniz Oyunları’nda görev alan Çullu, milli takıma Kahramanmaraş’tan 15 sporcu kazandırırken sporcuları 30 ülkede yarışlara götürdü. Çullu, dünya şampiyonu milli yüzücümüz Beytullah Eroğlu olmak üzere milli takıma birçok sporcu yetiştirmişti. 

Osman Çullu’nun cenazesi Kahramanmaraş Ulu Camii’nde kılınacak cuma namazı ardından defnedilecek. 

Merhuma Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere camiamıza ve tüm sevenlerine sabır ve başsalığı dileriz.

Taziye evi: Yunus Emre Taziye Evi 

 
Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P