BİZİ TAKİP ET!

Para Atıcılık Dünya Şampiyonası Sona Erdi

Para Atıcılık Dünya Şampiyonası Sona Erdi

Birleşik Arap Emirlikleri Al Ain’de 22 farklı kategoride 45 ülkeden 600’ü aşkın sporcunun katılımları ile gerçekleştirdi.

6-17 Kasım tarihleri arasında yapılan organizasyonda 10 sporcumuz yarıştı. Bu disiplinlerde temsilcilerimiz 2 bronz ,1 gümüş, 2 altın toplamda 5 madalya kazandı. Bundan önce düzenlenen dünya şampiyonasında Avustralya’da 2 bronz madalya kazanan para atıcılar başarılarını geliştirdi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen her branşta en iyisini istedikleri ifade etti.

Ergezen’’ Para Atıcılık Dünya Şampiyonasında geçtiğimiz organizasyona göre iyi bir yol kat ettiğimiz aşikâr. Bünyemizde yer alan her alanda en iyisini isteyen yönetim ve sporcular ile birlikte Paris’e emin adımlarla geldiğimizi gösteriyoruz. Böylesine az zamanda geldiğimiz nokta geleceğimizi aydınlatıyor. 11 gün boyunca Birleşik Arap Emirlikleri’nde bizleri şahane şekilde temsil eden kafilemize teşekkürlerimi sunuyorum’ ’ifadelerini kullandı.

Altın Madalyalar

1- P6 10 Metre Havalı Tabanca karışık takım SH1 finalinde sporcularımızdan Ayşegül Pehlivanlar ve Cevat Karagöl takım halinde Dünya Şampiyonu oldu.

2- P2 Kadınlar 10 Metre Tabanca SH1 kategorisinde yarışan temsilcilerimizden Aysel Özgan Dünya Şampiyonu oldu.

Gümüş Madalya

P6 10m Havalı Tabanca karışık takım SH1 Aysel Özgan ve Tahayasin Küsmüş ise takım halinde Dünya 2’ncisi oldu.


Bronz Madalyalar

1-P1 Erkekler 10 Metre Havalı tabanca SH1 disiplininde sporcularımız Tahayasin Küsmüş, Cevat Karagöl ve Murat Oğuz topladıkları 1674 puan ile takım halinde dünya üçüncüsü oldu.

2- P4 Karışık 50 Metre Tabanca SH1 disiplini finalinde Cevat Karagöl 193,5 puanla dünya üçüncü oldu.

Paris Paralimpik kotaları !

Cevat Karagöl finalde elde ettiği derece ile birlikte 2024 Paris Paralimpik Oyunları için doğrudan kota aldı. Ayşegül Pehlivanlar ise sıralama atışlarının ardından elde ettiği 527 puan ile, kadın sporculara verilen iki kotandan birini aldı.

Bu sonuçlarla birlikte, para atıcılıkta Paris 2024 kota sayımız 3’e yükseldi. Milli sporcumuz Aysel Özgan, daha önce Chateauroux 2020 Para Atıcılık Dünya Kupası’nda P2 10m havalı tabanca kategorisinde dünya rekoru kırarak kota elde etmişti.

Duyurular

Genç Millilerimiz Junior Camp’a gidiyor.

18-22 Temmuz 2024 tarihleri arasında Belçika’nın Blankenberge kentinde gerçekleştirilecek olan “Junior Camp” etkinliğine ülkemizden 8 sporcu katılacaktır. İlk kafilemiz Ankara’dan yola çıktı. Sporcularımıza başarılar dileriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

SÜPER KUPA STATÜSÜ

2024 Sezonu Süper Kupa statüsü aşağıdadır.

Statüye aynı zamanda internet sitemizin “FORMLAR” bölümünden ulaşılabilir.

2024 SÜPER KUPA

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P