BİZİ TAKİP ET!

Para Atıcılık Türkiye Şampiyonası Reglamanı

Federasyonumuzun 2022 yılı faaliyet programı gereği Tüm Dallar Atıcılık Türkiye Şampiyonası 08-11 Şubat 2022 tarihleri arasında Ankara Eryaman Atış poligonlarında yapılacaktır.

1 – Yarışma; lisanslı bütün sporculara açık olup tabanca ’da P1- P2-P3-P4 Tüfek’te R1- R2- R3- R4- R5-R6 branşlarında yapılacaktır.

2 – Yarışmaya katılacak sporculardan sınıflandırmaları olmayanların sınıflandırmaları fizyoterapistler tarafından programda belirtilen tarih ve saatte yapılacak olup sınıflandırması yapılmayan sporcular yarışmaya alınmayacaktır. Sporcuların sınıflandırmalarının doğru olarak yapılabilmesi için sağlık raporlarının (epikriz) birer fotokopilerinin sınıflandırma sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir.

3 – Yarışmada ilk üç dereceye giren sporculara madalya verilecek olup, değişen yeni kurallar gereği takım yarışması yapılmayacaktır.

4 – Yarışmalar neticesinde;Paralimpik takıma ilaveten 2022 yılı Havalı silahlar Avrupa şampiyonası ve Almanya Hannover Grand Prix kadrosu ilan edilen baraj puanlarına göre Teknik Kurul tarafından tespit edilecektir, bir kategoride üç sporcudan fazla sayıda baraj geçen sporcu olursa teknik kurul tarafından değerlendirme yapılacak olup, imkânlar ölçüsünde katılım sağlama yoluna gidilecektir.

5- Yarışmaya iştirak eden kulüp veya bölgelerin; kategorilerinde ilk 6’ya giren
sporcularına yolluk ve yevmiyeleri Federasyonca ödenecektir.

6- ¬Müsabakaya katılım sağlayan kulüp veya bölgelerin , belgeleri olan bir antrenör ve bir refakatçisinin yolluk ve yevmiyeleri Federasyonca ödenecektir. Diğer yolluk ve yevmiye alamayan idareci ve sporcuların harcırahı kulüplerince veya Gençlik ve Spor il müdürlüklerince karşılanabilecektir. İdarecilere federasyonca harcırah ödenmeyecektir.

7 – Kulüp veya bölgelerin yarışmaya katılacak idareci ve sporcu miktarı ile sporcuların branşlarını belirten il müdürlüğü onaylı katılım belgelerini en geç 05 şubat 2022 günü saat 17.00’a kadar Federasyonumuz 0312 311 6852 nolu faksına bildirmeleri gerekmektedir. Katılım formları geldikten sonra yarışma programı ve serileri federasyon web sitesinden yayınlanacaktır ve bundan sonraki tüm gelişmeler web sitesinden (www.tbesf.org.tr) takip edilebilecektir.

8-Federasyona zamanında katılım bilgilerini göndermeyenler müsabakaya alınmayacaklardır.

9 – Yarışmalar Uluslararası Atış Sporları Federasyonu(ISSF/WSPS) ile Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun belirlediği esaslara göre yapılacaktır.

10 – Yarışma programında belirtilen gün ve saatte yapılacak olan teknik toplantıya ilgililer (Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tasdikli) idareci, antrenör, sporcu ve refakatçıların isimleri yazılı katılım belgelerinin aslı ve sporcuların 2021-2022 yılı vizeli lisansları, kimlik belgesi ile gelmek zorundadırlar. Katılım yazılarında sporcuların branş ve kategorileri açıkça belirtilecektir

11- Sporculara refakat edecek kişiler kesinlikle spor kıyafetli olmalıdırlar. Refakatçiler atış hattında bulundukları süre içinde sporcularıyla konuşamazlar, onlara yarışlarla ilgili taktik ve teknik bilgi veremezler. Görevleri, sporcularını en kısa sürede yarışa hazırlayıp yarış bitiminde hakem onayı ile stant dışına çıkarmaktır.

12 – Malzeme çakışması durumunda programın müsaade ettiği ölçüde Teknik Kurul kararı ile düzenlemeler yapılabilir. Ekipler bir malzemeyi aynı kategoride en fazla 2 sporcunun kullanabileceği duruma göre planlama yapmalıdır.

13- Açılış ve ödül seremonisine tüm sporcular spor kıyafetleriyle katılacaklardır

14-Sporcular müsabakada sadece bir branşta yarışabilecektir(Tüfek veya Tabanca)

15-Yarışmanın yapılacağı poligonda girişler ve çıkışlar tek kapıdan yapılacak olup poligon girişinde HES KODU sorgulaması,maske kontrolü ve ateş ölçümü yapılacaktır.Bu nedenle tüm sporcu,antrenör ve ilgililerin e-devlet ya da e-nabız sistemi üzerinden HES KODU edinmeleri gerekmektedir,

16-Tüm katılımcılar (sporcu, antrenör, hakem, görevli refakatçı v.s ) maske takma zorunluluğunda olup sporcular yarışma sırasında isterlerse maskelerini çıkarabileceklerdir. Yarışması biten sporcular maskelerini takarak hakem gözetiminde yerlerinden ve poligon dahilinden ayrılacaklardır,

17-Bulaş riskini artırabilecek durumlardan kaçınılacak olup, yarışma sonuçları görevli hakemler tarafından sonuç ilan panosuna asılarak ilan edilecek ve hiçbir surette yarışma sonuç çıktısı verilmeyecektir. Gerekli değerlendirmelerden sonra kesinleşmiş tüm sonuçlar Federasyonumuzun resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yayımlanacaktır.

18- Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü’nün 11/07/2017 tarih ve 142527 sayılı revize edilmiş Spor Kafileleri Seyahat Yönergesine göre Tüfek veya Tabanca branşlarında; 1- 15 sporcu ile gelen kulüp veya bölgelerin 1 antrenörüne, 16-30 sporcu ile gelen kulüp veya bölgelerin 2 antrenörüne, 31-45 sporcu ile gelen kulüp veya bölgelerin 3 antrenörüne, 46-60 sporcu ile gelen kulüp veya bölgelerin 4 antrenörüne, 61 ve üzeri sporcu ile gelen kulüp veya bölgelerin 5 antrenörüne ödeme yapılacaktır.

19- İtirazlar itiraz süresi içerisinde yazılı olarak müsabaka başhakemine yapılır. İtiraz bedeli 200 tl dir, itiraz haklı olursa ücret ilgili kişiye iade edilir aksi durumda federasyona gelir kaydedilir.

20- Müsabakalar da final atışları yapılmayacak olup seçme ham puanlar üzerinden olacaktır.

21 – Genelgede yer almayan hususlarda karar verme yetkisi müsabakada görevli olan Federasyonumuzun Atıcılık Teknik Kurulu’na aittir.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P