BİZİ TAKİP ET!

PARA ATLETİZM AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDAN 10 MADALYA İLE DÖNÜYORUZ

Uluslararası Paralimpik Komite tarafından (IPC) Almanya’nın başkenti Berlin’de organize edilen Para Atletizm Avrupa Şampiyonası bugün itibarıyla sona erdi. Friedrich-Ludwig-Jahn Sportpark Stadı’nda düzenlenen şampiyonada çeşitli kategorilerde final atışları yapıldı. Ülkemizi temsil eden Atletizm Milli Takımımız organizasyonu 3 altın, 3 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 10 madalya ile tamamladı. 

Milli atletlerimizin şampiyonada elde ettikleri başarılar ise şöyle:

ZÜBEYDE SÜPÜRGECİ: 
Kadınlar T54 kategorisi 200 m – Altın madalya (30.96 derecesiyle şampiyona rekoru)
Kadınlar T54 kategorisi 100 m – Gümüş madalya 

HAMİDE KURT DOĞANGÜN: 
Kadınlar T53 kategorisi 200 m – Altın madalya (31.59 derecesiyle şampiyona rekoru) 
Kadınlar T53 kategorisi 400 m – Altın madalya (57.76 derecesiyle şampiyona rekoru) 
Kadınlar T53/54 kategorisi 800 m – Bronz madalya 

ZEYNEP ACET: 
Kadınlar T53 kategorisi 200 m – Gümüş madalya 
Kadınlar T53 kategorisi 400 m – Gümüş madalya

MUSA DAVULCU: 
Erkekler F57 kategorisi Cirit Atma – Bronz madalya 

RABİA CİRİT: 
Kadınlar F41 kategorisi Gülle Atma – Bronz madalya 

TARIK TAHA BUYRUKOĞLU: 
Erkekler T64 kategorisi Yüksek Atlama – Bronz madalya 

Avrupa arenasında ülkemizi temsil eden Milli sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ederiz. 

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P