BİZİ TAKİP ET!

Para Atletizm

Para Atletizm İsviçre Grand Prix’i başlıyor!

Para Atletizm Grand Prix 2023 final yarışlarına İsviçre ev sahipliği yapıyor.

25-27 Mayıs tarihlerinde İsviçre’nin Notwill şehrinde gerçekleşecek olan organizasyonda Milli Para Atlet Hamide Kurt Doğangün ülkemizi temsil edecek. T53 klasmanında dört farklı kategoride yarışacak olan Doğangün sözlerinde ‘’ Bu yarış benim için çok önemli. Fransa’da yapılacak dünya şampiyonası için bütün rakipleri tanıma fırsatım olacak. Çok heyecanlıyım en iyi derecemi yapıp 2024 Paris Olimpiyatı için sıralamamı yukarı çekeceğim.’’ ifadelerini kullandı.

Müsabaka Programı:
25 Mayıs:
Saat: 12.38 200m
Saat: 16.24 800m
26 Mayıs:
Saat: 13.04 400m
27 Mayıs:
Saat: 12.38 100m

Para Atletizm

Türk Sporcumuz Muhteşem Bir Performansla Dünya Şampiyonasında Üçüncü Oldu !

Paris, Fransa – Türk para atletizm sporcusu Hamide Doğangün, 2023 Paris Para Atletizm Dünya Şampiyonası’nda Kadınlar 800m T53 kategorisinde büyük bir başarı elde etti. Doğangün, mücadele dolu yarışta üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Dünya çapında engelli sporcuların rekabet ettiği bu önemli şampiyona, Paris’te gerçekleşti. Hamide Doğangün, 800 metrelik yarışta sınırlarını zorlayarak üstün bir performans sergiledi ve adını bronz madalya kazananlar arasına yazdırdı.

Hamide Doğangün’ü tebrik ediyor ve bu büyük başarısının ardından daha da ileriye gitmesini diliyoruz. Türk sporunun gelişimi ve tanınırlığı adına büyük bir adım atan Doğangün, gelecekteki yarışmalarda daha da büyük başarılara imza atmayı hedefliyor.

OKUMAYA DEVAM ET

Para Atletizm

” Atletizmde Paris Paralimpik Oyunlarına İlk Kota”

Fransa’ da düzenlenen Para Atletizm Dünya Şampiyonasında Erkekler Cirit Atma F57 Kategorisinde ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Muhammet Khalvandi Altın Madalyanın ve 2024 Paris Paralimpik Oyunları kotasının sahibi oldu.

OKUMAYA DEVAM ET

Para Atletizm

Para Atletizm Dünya Şampiyonası Heyecanı Başladı !

04 – 18 Temmuz 2023 tarihleri arasında Dünya çapında engelli sporcuların heyecanla beklediği bir etkinlik olan Para Atletizm Dünya Şampiyonası, Fransa/Paris’ te başladı. Atletizm Milli Takımımız 3 Disiplinde olmak üzere 12 sporcu ile yarışmalarda yer alacaktır.

Para Atletizm Dünya Şampiyonası, engelli sporcuların sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda azimleri, kararlılıkları ve inançlarıyla da ilham verdiği bir platform. Milli Takımımız, yıllar süren sıkı antrenmanlarının meyvelerini toplamak ve dünya şampiyonu olabilmek için tüm yeteneklerini ortaya koyuyor.

Para Atletizm Dünya Şampiyonası, engelli sporunun yaygınlaşması, toplumda farkındalık yaratma ve sporcuların sınırlarını aşma amacını taşıyor. Bu muhteşem etkinlik, engelli atletizm tutkunları ve sporseverler için unutulmaz anlar sunmaya devam edecek.

PARA ATLETİZM DÜNYA ŞAMPİYONASI 04 – 18 TEMMUZ 2023 / FRANSA – PARİS KAFİLE LİSTESİ

S.NO
ADI SOYADI
GÖREVİ
1
RAMAZAN TAŞKIN
KAFİLE BAŞKANI
2
ÖMER CANTAY
ANTRENÖR
3
MUSA DAVULCU
ANTRENÖR
4
ABDULLAH SARI
ANTRENÖR
5
ZÜBEYDE YILDIZ
ANTRENÖR
6
ABDULLAH ILGAZ
SPORCU
7
MUHSİN KAEDİ
SPORCU
8
MUHAMMET KHALVANDİ
SPORCU
9
GÜRKAN UNCUOĞLU
SPORCU
10
ÖMER FARUK İLKİN
SPORCU
11
HAMİDE DOĞANGÜN
SPORCU
12
RABİA CİRİT
SPORCU
13
MERT KILIÇ
SPORCU
14
ZÜBEYDE SÜPÜRGECİ
SPORCU
15
ZEYNEP ACET
SPORCU
16
HAMZA DOĞAN
SPORCU
17
GÖKHAN AKIN
SPORCU
18
BAYRAM SÖNMEZ ÜNÜVAR
FİZYOTERAPİST

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P