BİZİ TAKİP ET!

Para Atletizm Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2022 yılı faaliyet programında yer alan ve bu sene Mersin’de düzenlenen Para Atletizm Türkiye Şampiyonası sona erdi.

16-17 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlenen şampiyonaya Nevin Yanıt Spor Kompleksi ev sahipliği yaptı.

Dereceye giren sporcuların madalyalarını TBESF Başkanı Muaz Ergezen ve İcra Kurulu Başkanı Dr.Ferhat Esatbeyoğlu verdi.

34 kategoride 49 sporcu madalyaları ile buluştu.

19 yeni sporcunun da içinde bulunduğu 52 sporcudan 49’u yarışmayı tamamladı.

İki rekor birden!

Türkiye Paralimpik Havuzu içerisinde yer alan Rabia Cirit ve Muhammed Khalvandi Atmalar branşında rekor kırdı.

Muhammed Khalvandi, Cirit atma 49.77

Rabia Cirit, Gülle atma 8.30

Para Atletler 20 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenecek olan Para Atletizm Açık Şampiyonasına katılım sağlayacak, bu organizasyonda yeni rekorlar bekleniyor.

Ardından Tekerlekli Sandalyeler branşında marka haline gelmiş Avrupa’da yapılan en büyük organizasyonlardan bir tanesi olan İsviçre Notwille Grand Prix’inde Paralimpik havuz sporcularımız ile yer almayı planlanıyor.

Bu yıl ülkemizin ev sahipliği yapacağı İslami dayanışma oyunları Konya’da organize edilecek. Ağustos sonunda yapılacak olan İslami dayanışma oyunları 2024 Paris Paralimpik oyunları öncesinde başlangıç müsabakası olma özelliğini taşıyor.

Para atletler burada ülkemizi temsil edecek.

Alınan bütün sonuçlar indirilebilir içerik olarak sunulmuştur.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P