BİZİ TAKİP ET!

Para Badminton Dünya Şampiyonası Sona Erdi

Para Badminton Dünya Şampiyonası’nda Sona Erdi

Hulic Daihatsu BWF Para Badminton Dünya Şampiyonası 1-6 Kasım tarihleri arasında Japonya, Tokyo’da düzenlendi. 2024 Paris Paralimpik Oyunları için puan niteliği taşıyan organizasyonda 52 ülkeden 298 sporcu yarıştı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Para Badminton sporcuları çıktıkları 3 finalde 3 gümüş madalya kazanarak turnuvayı noktaladı.

Bireysel:

Final- WH 2: Emine Seçkin 1-2 Pilar Jauregui

Final- SL 3: Halime Yıldız 1-2 Oksana Kozyna

Çiftler:

Final-WH 1-WH 2: Emine Seçkin ve Man-Kei-To 0- 2 Sarina Satomi ve Yuma Yamazaki

Alınan sonuçların ardından Emine Seçkin bireyselde WH 2 ve çiftlerde WH1-WH2 kategorilerinde 2 gümüş madalya kazandı.

Halime Yıldız ise bireysel SL 3 kategorisinde gümüş madalyanın sahibi oldu.

TBESF Başkanı Muaz Ergezen sporcuları kutladı.

Ergezen’’Sporcu kardeşlerimi kutluyorum. 2020 Tokyo Paralimpik oyunlarında Para Badminton yarışmalarının düzenlendiği yerde, Dünya Şampiyonasına katıldılar. Böyle anlamı olan bir yerde 3 final maçına çıkarak büyük bir iş başardılar. İnşallah önümüzde ki organizasyonlarda toplayacakları puanlarla birlikte, daha tecrübeli bir şekilde 2024 Paris Paralimpik oyunlarda yer alırlar. Burada gösterdikleri üstün çaba ve gayret için hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve kutluyorum’’ifadelerini kullandı.

Milli takım antrenörü Ahmet Bozdam " Çok yoğun bir çalışma dönemi sonrasında çıktığımız Dünya Şampiyonasında sporcularımız çok büyük başarılar elde ettiler. 3 final ve kıl payı kaçan şampiyonluklar sonrası 3 gümüş madalya kazandık. Madalya alamayan sporcularımız da madalyaya bir maç kala çeyrek finalde elendiler. Yoksa şu anda en az 7 madalya ile gelebilirdik. Paris yolunda çok önemli başarılı bir şampiyona oldu inşallah daha da iyi olacak."dedi.


Duyurular

Kurban Bayramı Tebrik

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

2024-2025 Sezonu Ampute Futbol Hakem ve Gözlemci Vize takvimi duyurusu

 

İlgi talimat gereği Ampute Futbol Hakem ve Gözlemcilerimizin 2024-2025 Ampute Futbol sezonu vizelerini yenilemeleri için uyulması gereken esaslar aşağıdadır.

1) Hakem ve Gözlemcilerin vize yenileme işlemleri 01 Temmuz – 30 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. 30 Temmuz 2024 tarihine kadar Federasyonumuza ulaşmayan hakem ve gözlemci vize belgeleri işleme alınamayacağından evrak gönderim tarihine hassasiyet gösterilmesi önem arz etmektedir.

 

2) Ampute Futbol 2024-2025 sezonunda görev almak üzere sadece 2023-2024 sezon sonunda Faal hakem ve gözlemci kadrosunda yerini korumuş olan hakem ve gözlemciler vize yenileme için müracaat edebilecektir.

 

3) 2024-2025 Sezonu için Hakem ve Gözlemcilerden vize ücreti alınmayacaktır.

 

4) Tüm Gözlemciler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Gözlemci bilgi formunu 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte Federasyonumuza gönderecektir.

 

5) Tüm hakemler bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulmuş ve son altı ay içerisinde çekilmiş fotoğraflı 2 adet Hakem bilgi formu, 2 adet vesikalık fotoğraf ve TFF tarafından İl ve bölgesel klasmanlar için kabul edilen nitelikte sağlık raporunun aslını veya renkli fotokopisini Federasyonumuza gönderecektir.

NOTLAR 

Faal Hakem ve Gözlemciler için Ampute Futbol 2024 /2025 sezonu başlamadan önce sezon başı eğitim semineri tarih ve yeri daha sonra bildirilecektir.

Bu vize takviminde yer almayan veya yer aldığı halde uygulamada aksaklık görülen konular ve tarihlerle ilgili olarak değişiklik dâhil karar vermeye Ampute Futbol MHK yetkilidir.

Tüm Hakem ve Gözlemcilerin bu talimat ekinde yayımlanan belge ve formları kullanması zorunlu olup, farklı form ve belge kullananların vize yenileme işlemleri yapılmayacaktır.

Bilgi formlarına yabancı dil girişi yapan hakem ve gözlemciler yabancı dil seviyesini gösterir belgelerini de bilgi formuna ekleyerek Federasyona gönderecektir.

Hakem ve Gözlemcilerimiz ihtiyaç halinde ibraz etmek üzere Federasyonumuza gönderdiği belgelerin birer nüshasını kendilerinde bulunduracaklardır.

Vize belgeleri kargoyla ve karşı ödemeli olmayacak şekilde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun “Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Üçler Plaza No:126 Kat:2 Daire No: 3-4 Balgat – Çankaya / ANKARA” adresine Kargo veya APS ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi Formları Aşağıdadır;

2024-25-HAKEM-BILGI-FORMU-SAGLIK-RAPORU

 

2024-25-TBESF-GOZLEMCI-BILGI-FORMU

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Mesajı

Sevgili Sporcularımız, Değerli Antrenörlerimiz, Kulüp Başkanlarımız ve Yöneticilerimiz, Kıymetli Ampute Futbol Camiası,

Mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel ve anlamlı bayramda, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.

Sporcularımızın azmi ve başarısı, antrenörlerimizin özverili çalışmaları, kulüp başkanlarımız ve yöneticilerimizin destekleri sayesinde, her geçen gün daha büyük başarılara imza atmaktayız. Sizlerin gösterdiği gayret ve fedakarlıkla Ampute Futbol her geçen gün daha da ileriye taşıyoruz.

Kurban Bayramı’nın getirdiği bereket ve huzurun, tüm hayatımıza yayılmasını ve güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle,

Alpaslan Erkoç
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P