BİZİ TAKİP ET!

Para Badminton Dünya Şampiyonasında Üçüncü Gün Sona Erdi

Para Badminton Dünya Şampiyonasında Üçüncü Gün Sona Erdi.

Japonya, Tokyo’da devam eden Para Badminton Dünya Şampiyonası’nda üçüncü gün sona erdi. Üçüncü gün 5 farklı maça çıkan temsilcilerimiz bu maçların hepsinden galip ayrılan taraf oldu. Sporcularımız yarın 1 Yarı Final ,6 Çeyrek Final maçına çıkacak.

Grubunu lider bitiren İlker Tuzcu Çeyrek Finalde!

Son 16 turunda Hollandalı raket Joshua Donker ile karşılaştı. Tokyo saati ile 14:20’de başlayan karşılaşmayı 2-0 net bir skorla kazanan tuzcu çeyrek finalde Japon İmai Taiyo ile yarın karşılaşacak.

Galibiyetin ardından açıklamalarda bulunan TBESF Para Badminton sporcusu İlker Tuzcu: "Uzun süredir hazırlandığımız Para Badminton Dünya Şampiyonası ndayız çok bir organizasyon ekip olarak çok iyi maçlar çıkartıyoruz bugün ben çeyrek final maçına çıktım ve şu an çeyrek finalde yarı final için mücadele vereceğim."dedi.

Çift Kadınlar kategorisinde yarı-finale, Tek Kadınlarda ise çeyrek finale kalan Emine Seçkin şunları söyledi." Dünya şampiyonası bizim için oldukça önem arz eden bir turnuva, bunun için çok uzun süredir çalışıyoruz. Şu anda Milli Takım olarak iyi giden bir çizgimiz var ve bundan sonraki maçlara daha çok odaklanarak yolumuza devam edeceğiz. Madalya çok uzak değil."

Sporcularımızın aldığı toplu sonuçlar ise şu şekildedir.

Bireysel:

D Grubu- SL 4: Tuğçe Çelik 2-0 Sophie Van Den Broek

C Grubu- WH 2: Emine Seçkin 2-0 Maria Gilda Dos Santos Do Antunes böylelikle Emine de grubu lider tamamlayarak çeyrek finale kaldı.

C Grubu- WH 1- WH 2 : Narin Uluç ve Francisco Motoro 2-0 Owen Kilburn ve Sharon Jones-Barnes

Çiftler:

B Grubu- WH 1-WH 2: Emine Seçkin ve Adam-Kei To2 -0 Kwon Hyunah ve Jung Gyeoul

Alınan toplu sonuçlar sonrası bireysel kategorilerde Emine Seçkin, Tuğçe Çelik, Halime Yıldız ve İlker Tuzcu teklerde çeyrek finale yükseldi. Çiftler kategorilerinde ise Emine Seçkin ve Man Kei To yarı finale çıkarken Halime Yıldız-Tuğçe Çelik ve Narin Uluç-Francisco Matero takımları çeyrek finale kaldı. Sporcularımız böylelikle yarın 6 çeyrek final 1 yarı final maçına çıkacaklar.

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P