BİZİ TAKİP ET!

Para Badminton

Para Badminton Uluslararası Bahreyn Turnuvası Başlıyor

Paris 24 Paralimpik oyunlara puan veren Para Badminton Uluslararası Bahreyn Turnuvası 17-23 Mayıs tarihleri arasında Bahreyn’in Manama kentinde başlıyor. Organizasyona 42 ülkeden 364 sporcu katılıyor.

Kafilemiz ise şu isimlerden oluşmaktadır;
İdareci: Mehmet Berk İnan
Sporcular: SL3 Halime Yıldız, WH2 Emine Seçkin, SU5 İlker Tuzcu, SL4 Tuğçe Çelik, SL3 Mustafa Tuğra Nur ve SU5 Zehra Bıyık
Antrenörler: Ahmet Bozdam ve Özlem Toğar Kafadar
Fizyoterapist: Gamze Çobanoğlu

Turnuvada ülkemizi temsil edecek 6 Milli sporcumuzun, mücadele edecekleri kategorileri ise şöyle:
Halime Yıldız: SL3 Tek Kadınlar ve Tuğçe Çelik ile SL3-Sl4 çift Kadın
Emine Seçkin: WH2 tek Kadınlar ve WH1-WH2 Karışık Çiftler Hintli partneri ile.
İlker Tuzcu: SU5 Tek Erkekler ve SU5 çift erkekler Polonyalı Partneri ile.
Tuğçe Çelik SL4 Tek Kadınlar ve Çift Kadınlar
Mustafa Tuğra Nur: SL3 Tek Erkekler ve SL3-SU5 Karışık Çiftler Zehra Bıyık ile
Zehra Bıyık SU5 Tek Kadınlar ve Mustafa Tuğra Nur ile XD

Para Badminton

Uluslararası Level 1 Para Badminton Turnuvası Sona Erdi

Uluslararası Level 1 Para Badminton Turnuvası, Kanada’nın Ottawa şehrinde düzenlendi.  14 -18 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyonda, Tekerlekli Sandalye Badminton millî sporcumuz Emine Seçkin 2 altın madalya kazandı.

Emine Seçkin, Tek Kadınlar kategorisinde İsviçreli rakibi İleria Renggli’yi setlerde 21-10, 17-21 ve 21-12 yenerek şampiyon oldu.

Karışık Çiftler kategorisinde ise Hintli partneri Prem Ale ile Belçikalı ve Şilili rakiplerini 21-13 ve 21-18’lik setlerde 2-0 yenerek kazandı.

Paris 2024 için çok önemli puan kazanan sporcumuzu tebrik ettiğini söyleyen Badminton Milli Takım Antrenörü Ahmet Bozdam “İngiltere’de aynı başarıyı göstermek için çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz. Paris 2024 için çok önemli puanı hanemize yazdırdık.” ifadelerini kullandı.

 

Milli Sporcumuz Emine Seçkin’’ Dünya sıralamasında en iyi 12 sporcunun katıldığı turnuvada, güçlü rakiplerle mücadele ederek şampiyonluğu kazandım. Grup maçlarında güçlü sporcularla eşleştim. Gruptan ikinci olarak çıktığım turda Dünya sıralamasında birinci olan rakibimi 2-0 yendim.  Zorlu maçlarla Paris 2024’e yüksek puan veren bu turnuvada Şampiyon olmak çok gurur verici. Daha fazla çalışıp daha büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Bana bu imkânı veren herkese çok teşekkür ederim” diyerek mutluluğunu belirtti.

OKUMAYA DEVAM ET

Genel

Uluslararası Level 1 Para Badminton Turnuvası Başladı!

Uluslararası Level 1 Para Badminton Turnuvası, Kanada Ottawa’da başladı. 14 -18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuvaya, Milli sporcumuz Emine Seçkin Dünya sıralamasında 4. olarak katılamaya hak kazandı.
Kendi sınıflarında dünyanın en iyi 12 sporcularının katılacağı turnuvaya Antrenör Ahmet Bozdam ile katılan milli sporcumuz Emine Seçkin, WH2 klasmanında en iddialı sporcular arasında yer almakta. Seçkin sözlerinde ‘’ Ülkemin bana verdiği imkanları en iyi şekilde değerlendireceğim. Antrenörüm Ahmet Bozdam ile Paris için çok önemli olan bu turnuvadan başarı ile döneceğimize inanıyorum. Bize inanan insanları mahcup etmeyeceğiz.’’ diyerek Paris 2024 için de çok iyi hazırlandıklarını ve Paris’e öncelikle katılıp madalya ile dönmeyi hedeflediklerini belirtti.

14 Haziran Maç Takvimi:
İlk Maç Hintli rakibi iPrem Kumar ALE ile

Kanada: 09.10
Türkiye:16.10

İkinci Maç Taylandlı rakibi Amnouy WETWITHAN ile

Kanada:11.30
Türkiye.18.30

OKUMAYA DEVAM ET

Para Badminton

Para Badmintondan 2 Madalya !

Para Badminton Uluslararası Bahreyn Turnuvası 17-23 Mayıs tarihleri arasında Bahreyn’in Manama kentinde düzenlendi.

42 ülkeden 364 sporcu katıldığı ve Paris Paralimpik Oyunlarına doğrudan kota puanı veren organizasyonu temsilcilerimiz 1 gümüş,1 bronz toplamda 2 madalya ile kapattı. Sporcularımız İlker Tuzcu Bronz, Emine Seçkin ise Gümüş madalya kazandı. 3 sporcumuzdaçeyrek finalde çinli rakiplerine elendi.

Emine Seçkin’den Gümüş!

XD WH1-WH2 kategorisinde Emine Seçkin ve Hintli partneri Prem Kumar Ale, finalde Ho Yuen Chan (HK) ve Man-Kei To(BEL) ikilisi karşısında 2-0 mağlup oldu. Seçkin bu sonuç ile birlikte gümüş madalya kazandı.

İlker Tuzcu’dan Bronz Madalya!

22 Mayıs’ta oynanan MD-SU5 kategorisinde İlker Tuzcu ve Polonyalı partneri Bartlomiej Mroz yarı final müsabakasında Hintli rakipleri Chirag Baretha ve Raj Kumar karşısında sahadan 2-1 mağlup ayrıldı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Para Badminton Miili Takım Antrenörü Ahmet Bozdam,’’ Paris Paralimpik Oyunları için iyi yolda ilerlediğimizi düşünüyoruz.’’ dedi.

Bozdam’’ Üst üste güzel organizasyonlar geçiyoruz. Sporcularımız özveri ile ellerinden geleni yaparak kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Paris Paralimpik Oyunları için iyi yolda ilerlediğimizi düşünüyoruz.’’ifadelerini kullandı.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P