BİZİ TAKİP ET!

Para Halter Avrupa Şampiyonasında 8 Madalya!

24-29 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenmekte olan Para Halter Avrupa Şampiyonası’nın ikinci gününde, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Para Halter sporcuları toplamda 8 madalya kazandı. Şampiyona statüsü gereği sporcuların kaldırışları dört farklı kategoride değerlendirdi.

Serkan Çakmaz 59 kilo kategorisinde, iki kaldırış toplamında 162 kiloya ulaşarak Avrupa ikincisi oldu. Aynı zamanda sporcumuz 4 farklı kategoride 4 adet gümüş madalya kazandı.

Yasemin Ceylan Baydar ise 67 kilo kategorisinde ilk denemesinde 110 kg, ikinci hakkında ise 111 kg kaldırarak Avrupa 2. oldu. Milli haltercimiz Ceylan 4 farklı kategoride 4 gümüş madalyanın sahibi oldu.

Serkan Çakmaz ise kazandıkları madalyalardan sonra gururlu olduğunu dile getirdi.

Çakmaz’’4 aylık kamp sürecinde sıkı çalışmalarımızın sonucunda ikincilik nasip oldu. Sonra ki yarışmalarda Allah izin verirse birinci olmak istiyorum. Buradan Muaz başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Bana destek veren tüm antrenörler ve camiamıza teşekkürlerimizi sunuyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Dört madalya kazanan bir diğer sporcu Yasemin Ceylan Baydar ise Avrupa’dan sonra Dünya Şampiyonasında madalya almak istediğini söyledi.

Baydar’’2007 yılından sonra Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında madalya almak istiyordum, başlangıcı Avrupa şampiyonasında yaptım. Türk kadının gücünü her yerde göstereceğim.’’ Dedi.

Şampiyona 26 Eylül’de Haydar Ayar ve Sibel Çam’ın müsabakaları ile devam edecek.

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P