BİZİ TAKİP ET!

Para Masa Tenisi Dünya Şampiyonasından 3 madalya!

Para Masa Tenisi Dünya Şampiyonasından 3 madalya!

İspanya Granada’da düzenlenen Para Masa Tenisi Dünya Şampiyonası’nın ikinci gününde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu sporcuları 3 bronz madalya kazandı.Gün boyunca 5 müsabakaya çıkan temsilcilerimizden; Abdullah Öztürk-Nesim Turan, Merve Cansu Demir- Neslihan Kavas ve Abdullah Öztürk- Nergiz Altıntaş takımlarımız 3 bronz madalya kazandı.
 
2 farklı kategoride bronz madalya kazanan Paralimpik oyunlar şampiyonu Abdullah Öztürk 1 yıldan fazla zamandır hazırlandıklarını belirtti.
Öztürk’’Yaklaşık1 yıldan fazladır dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz. Çift ve mixlerde dünya şampiyonası mücadeleleriyle başladık.2024 Paris’te uygulanacak yeni formattaki maçları ilk defa burada tecrübe ettik. Daha iyisi olabilirdi şimdilik 3 bronz madalya ile başladık. Turnuva tek maçlarıyla devam ediyor orada daha iyi sonuçlar alacağımızdan eminim.Herkesin emeğine sağlık. ‘’ifadelerini kullandı.

 8 Kasım’da ise Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Para Masa Tenisi sporcuları İrem Oluk ve Ali Öztürk bireysel kategorilerinde sahne alacak.

İkinci günün toplu sonuçları ise şuşekildedir:
Çeyrek Final -Karışık Çiftler Sınıf XD 10 İrem Oluk ve Nesim Turan 1-3 Faiza Mahmouf ve Hasan Tolba
Çeyrek Final- Çift Kadınlar Sınıf WD 10 İrem Oluk ve Hatice Duman 0-3Borislava Repic-Rankovic ve Nada Matic
Yarı Final – Çift Erkekler Sınıf MD 8 Abdullah Öztürk ve Nesim Turan 0-3 Young-gun Kim ve Jung-Gil Kim
Yarı Final- Çift Kadınlar Sınıf WD 20 Neslihan Kavas ve Merve Cansu Demir 1-3 Karolina Pek ve Natalia Partyka
Yarı Final- Karışık Çiftler Sınıf XD 7Abdullah Öztürk ve Nergiz Altıntaş 0 -3 Jung-Gil Kim ve Jiyu Yoon 


Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P