BİZİ TAKİP ET!

Para Masa Tenisi Fransa Open Başlıyor

Para Masa Tenisi Fransa Open turnuvası başlıyor. 5-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında madalyalı sporcular arasında kıyasıya rekabetin yaşanacağı turnuva Fransa’nın Saint-Quentin kentinde düzenlenecek. Organizasyona 32 ülkeden 206 sporcu katılacak.

Para Masa Tenisi Asbaşkanı İlhami Kılınçkaya: Dünya şampiyonluğunu hedefliyoruz.

Kılınçkaya, ‘’Çok önemli bir döneme girdik, önümüzde Fransa ile birlikte 3 open turnuvası var. Fransa, Slovenya ve Ürdün. Fransa ve Slovenya puan olarak oldukça yüksek turnuvalar buralarda bireysel derecelerimizi iyileştirerek, hem dünya şampiyonasına hem de 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına katılım hakkı kazanacağız. Her bir sporcumuzun hedefi daima üst sıralarda yer almak. Bunun için sporcularımız milli takım kamplarında ve kendi kulüplerinde günlerini çift idman ile geçiriyorlar.Bizim disiplinimiz için kamplar yıl boyu sürer. TOHM’da kamp yapmak hepimiz için daha düzenli ve sistematik bir ortam sağlıyor. Olimpiyat senesi çok yoğun çalışmalara başlıyoruz. Mevcut ortamda kısa vadeli hedefimiz İspanya’da yapılacak olan dünya şampiyonasına hazırlanmak ve orada başarılar elde etmek.’’ Şeklinde açıklamalarda bulundu.

4 Mayısta Türkiye’den Fransa’ya gidecek Milli Kafilemiz aşağıda yer almaktadır.

Kafile Başkanı: İlhami Kılınçkaya

Milli Takımlardan Sorumlu Teknik Direktör:
Yusuf Kılınçkaya
Antrenörler: Bayram Ali Yıldız, Mesut Kuşgöz ve Fatih Korkut
Fizyoterapist: Burak Ulusoy
Sporcular
Abdullah Öztürk, Nesim Turan, Ali Öztürk, Süleyman Vural, Hamza Çalışkan, Merve Cansu Demir, Nergiz Altıntaş, Hatice Duman, Neslihan Kavas, Kübra Korkut ve İrem Oluk

Duyurular

Millilerimiz Yurda Döndü

Federasyon Başkanımız, Teknik ekibimiz ve Sporcularımız ayağının tozuyla A Habere demeç verdi.

 

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

3.Kez AVRUPA ŞAMPİYONUYUZ

OKUMAYA DEVAM ET

TBESF HABER

ŞAMPİYON TÜRKİYE

1-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilen Ampute Futbol Avrupa şampiyonasında Milli takımımız Final maçında İspanya’yı 3-0 yenerek 3. kez şampiyon olmayı başardı.

Milli takımımızda golleri, Rahmi Özcan, Ömer Güleryüz ve Fatih Şentürk kaydetti.

Böylelikle tarihte yapılan tüm Avrupa Şampiyonalarında ülkemiz “Şampiyon” olma başarısı göstermiş oldu.

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P