BİZİ TAKİP ET!

Para Trap Federasyon Kupası Başladı.

Para Trap Federasyon Kupası Başladı.

Para Trap Federasyon Kupası 20-21 Eylül 2022 tarihleri arasında Sakarya-Arifiye Atış Poligonunda düzenleniyor.

2017 yılından sonra ilk defa tekrar etkinlik takviminde yer alan Para Trap, 4 şehirden 11 sporcunun katılımları ile başladı.

İlk gün 75, ikinci gün 50 atış olmak üzere toplam 125 atışta, tekerlekli sandalyede 80, ayakta 90 başarılı atış yapan sporcular uluslararası müsabakalar için gereken baraj puanını geçmiş olacak.

İlk gün atışlarının sonunda kendi kategorilerinde lider durumda bulunan sporcular şu şekildedir:

Ayakta (PT2) Hüseyin Sandal – 55

Oturarak (PT1) Erhan Aydın – 33

Günü lider tamamlayan Hüseyin Sandal uluslararası turnuvalarda başarı kazanmak istediğini dile getirdi.

Sandal ’’Uzun zaman sonra yapılan Para Trap Federasyon kupası, spora teşvik ve ilerisi için sağlayacağı motivasyon için çok önemliydi. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yetkilileri sayesinde uluslararası müsabakalara katılma şansını yakaladık. Uluslararası takvimde yerimizi aldıktan sonra madalya mücadelesi vermek istiyorum. İnşallah ileride Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eder ve istiklal marşımızı okutabilirim" ifadelerini kullandı.

Tekerlekli Sandalye kategorisinin lideri Erhan Aydın ise arkadaşları ile ortak zeminde buluştuğu için kendini iyi hissettiğini söyledi.

Erhan ‘’Kendimi çok iyi hissediyorum. Aynı hobiyi ve zevkleri paylaştığım engelli adaşlarım ile birlikte ilk gün atışlarını tamamladık. Samimi bir ortamda güzel bir amaç için buluşmak organizasyona anlam katıyor. Bunun bir başlangıç olduğunun farkındayız. 5 senelik aranın ardından en kısa sürede hazır olarak başarılarımı vatanıma armağan etmek istiyorum’’ dedi.

İkinci ve son gün 21 Eylül’de yapılacak 50 atışın ardından sona erecek.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P