BİZİ TAKİP ET!

Para Yüzme Türkiye Şampiyonası Başlıyor

Para Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışması Başlıyor Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Para Yüzme Türkiye Şampiyonası 65 kulüpten 195 sporcunun katılımları ile başlıyor6-7 Aralık tarihleri arasında daha önce İslami Dayanışma Oyunlarına ev sahipliği yapan Konya Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilecek yarışmada sporcular Serbest, Sırtüstü, Kurbağalama, Kelebek ve Ferdi Karışık kategorilerinde yarışacak.2 gün sürecek olan etkinlik programı ise şu şekildedir:

Sabah Programı                                                                                               

06 Aralık 2022

Sabah Seansı: 10:00
Akşam Seansı: 16:00

07 Aralık 2022

Sabah Seansı: 09:30
Akşamseansı; sabah seansı bitiminden 1 saat sonra başlayacaktır.

 Milli Takım Seçmeleri

Bugün yapılan teknik toplantı ve sınıflandırmanın ardından TBESF Yüzme Milli Takım Antrenörleri tarafından belirlenen statü ise şu şekildedir: Yapılacak olan milli takım seçme müsabakasında (WPS tarafından Açıklanan 2023 Dünya Şampiyonasına katılım barajları tablosundan )15 yaş + 2007 doğumlu ve üzeri sporcularımız içerisinden2 Adet MQS barajlarını elde eden veya 2008-2009 doğumlu sporcularımız içerisinden 1 Adet MQS ve 1 Adet MET barajına erişim sağlayan sporcularımız Dünya Şampiyonası Milli Takım Kadrosunu oluşturacaktır. 2022 yılı içerisinde WPS tarafından ülkemize verilen sınıflandırma kontenjan sayısını baz alarak Dünya Şampiyonasında-Akdeniz Oyunlarında ve Avrupa Gençlik oyunlarında ülkemizi temsil edecek olan sporcular için uluslararası sınıflandırma başvurusu yapılacaktır.   

 

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P