BİZİ TAKİP ET!

Paralimpik Kış Oyunları

09 – 18 Mart 2018 tarihlerinde PyeongChang’da düzenlenecek olan Paralimpik Kış Oyunlarına katılmaya hak kazanan Milli Sporcumuz Mehmet Çekiç’in hazırlıkları son sürat devam ediyor.

Alp Disiplininde yarışan sporcumuz, geçtiğimiz aylarda kota almaya hak kazanarak olimpiyat yolundaki ilk engelini aşmıştı. Slalom, Super Combine ve Super-G dallarında da yarışmak isteyen milli sporcumuz, olimpiyat şansını arttırabilmek için puanını olabildiğince düşürmeye çalışıyor.

Heyecanını bizlerle paylaşan Mehmet Çekiç ‘Hayatım spor yapmakla geçti, hep bu anı yaşamak için çabaladım.’ dedi.

Üst üste ikinci kez ülkemizi Paralimpik Kış Oyunlarında temsil etmenin gururunu yaşadığını belirten sporcumuz taşıdığı bayrağın sorumluluklarının farkında olduğunu ve buna layık olmak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Haziran ayından bu yana TKF iş birliğiyle sürdürülen yoğun bir kamp programına dahil edilen Mehmet Çekiç, çok sayıda yerli ve yabancı antrenörle çalışma imkanı buluyor.

Kamplardan sonraki ilk yarışını Hollanda’da gerçekleştiren sporcumuz, son olarak katıldığı Pitztal Eurocup yarışlarında uzun bir aradan sonra ilk kez Super- G branşında yarıştı.

Milli Sporcumuz Pyeongchang Paralimpik Kış Olimpiyatlarına dair en büyük hedefinin, 2014 Sochi Paralimpik Kış Olimpiyatlarında aldığı dereceyi geliştirmek olduğunu bizlerle paylaştı.

Süreç boyunca bize katkıda bulunan başta Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı sn. Erol Mehmet Yarar olmak üzere emeği geçen tüm yerli ve yabancı antrenörlerimize verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz.

Sporcumuz Mehmet Çekiç’e başarılar dileriz.

Duyurular

Federasyon Başkanımızdan Bayram Tebriği

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Tüm Camiamızın bayramını kutladığını dile getirdi.

“Tüm Spor Kulüpleri Başkanları, Yöneticileri, Antrenörleri, Sporcuları, Takımlarımızı ve Milli takımımızı oluşturan destek personelleri, sağlık ekipleri, Hakemlerimiz, Gözlemcilerimiz, tüm kurullarımızın, federasyonumuza destek veren tüm sponsor firmalarımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlı bayramlar dilerim.”

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Sponsorlarımızdan Vestel Yetkilileri Kampımızı ziyaret etti.

Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde Riva’da bulunan Milli Takımımıza Vestel CMO’su-Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Marka İletişim, Deneyim ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Osman Badur moral ziyaretinde bulundu.

Türkiye’nin gururu Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olması için yoğun bir şekilde çalıştığı bu süreçte, Vestel’in üst düzey yöneticileri takımımızı ziyaret ederek moral verdi. Ziyaret sırasında Duygu Badem Uylukçuoğlu ve Osman Badur, Milli Takımımıza başarılar dileyerek, oyuncuların ve teknik ekibin hedeflerine ulaşmaları için desteklerini sundular.

Duygu Badem Uylukçuoğlu; Vestel olarak, Türk sporuna ve Milli Takımımıza olan desteğimizi sürdürüyor ve bu tür önemli organizasyonlarda milli ruhu ve birliği güçlendirmeye devam ediyoruz. Sporun birleştirici gücüne inanan Vestel ailesi olarak, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

Milli Takımımıza ve teknik ekibine başarılar diler, Avrupa Şampiyonası’nda elde edecekleri başarılar için sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Lig Üçüncüsü

Bitexen Ampute Futbol 1.Lig Üçüncüsü; Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü, 14 hafta boyunca kıyasıya rekabetin sürdüğü 1.ligde Sezon sonunda 28 puan alarak üçüncü olan Kahramanmaraş Ampute Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve Sporcularını tebrik ediyoruz. Gelecek sezonda başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P