BİZİ TAKİP ET!

Paralimpik oyunları defilesi

2012 Londra Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na katılacak Türk sporcuların kafile kıyafetleri Ankara CERModern’de düzenlenen defileyle tanıtıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da izlediği defilede sporcuların sehayatte, seremonilerde ve olimpiyat köyünde giyeceği kıyafetler sergilendi.

Milli sporcuların profesyonel mankenlerle birlikte podyuma çıktığı defileye, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’ndan da iki sporcu katıldı.

Ülkemizi Paralimpik Oyunları’nda masa tenisinde temsil edecek Nergiz Altıntaş ve Abdullah Öztürk, milli takım eşofmanlarıyla podyuma çıktılar.

”BU MANZARA SADECE TÜRK SPOR CAMİASININ DEĞİL, TÜRK HALKININ GURURUDUR”

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, defilenin ardından yaptığı konuşmada Türk sporunun büyük mesafe aldığını belirterek, Türkiye’nin Londra’ya 114’ü olimpik, 67’si paralimpik olmak üzere 181 sporcuyla gideceğini hatırlattı.

Bakan Kılıç, ”Türk kafilesi, 2008’de Pekin’e 84 sporcuyla gitti. Londra’ya 181 sporcuyla gidiyoruz. İnşallah 2016’da Brezilya’ya 250-300 sporcuyla gideriz ve inşallah 2020’de dünya kafileleri İstanbul’a gelirken Türk sporcuları da tarihinin en yüksek sayısıyla kendi ülkelerindeki olimpiyatlarda, kendi bayrakları için yarışma imkanını bulmuş olurlar” dedi.

2012’nin ilklerin yılı olduğuna vurgu yapan Kılıç, ”Olimpiyat oyunlarına en yüksek sayıyla katılıyoruz. Paralimpik oyunlara en yüksek sayıyla katılıyoruz. Olimpiyat oyunları tarihimizde ilk defa bayan sporcularımızın sayısı erkek sporcularımızı aşmış durumda. Yarım yüzyıl aradan sonra ilk defa takım oyunlarında olimpiyatlara katılma hakkını kazandık. 3 paralimpik takımımızın başarıları ayrıca gurur vesilemizdir. Bayanlar (A) milli basketbol ve voleybol takımlarımızı bir kere daha kutluyorum. Atletizmde 33 sayısına ulaştık. Halter gibi, güreş gibi Türk sporunun altın madeni olan branşlarda çok yüksek katılımlarla gidiyoruz. Badminton gibi, cimnastik gibi branşlarda ilk defa olimpiyatlarda temsil imkanını yakalıyoruz. Kolay değil, 16 branşta katılıyoruz, bu da başlı başına bir rekor. Tüm takımlarımızı ve sporcularımızı yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Bu manzara sadece Türk spor camiasının değil, Türk halkının gururudur” ifadesini kullandı.

Duyurular

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Yatırım Finansman ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu arasında Ampute Futbol Milli Takımı forma sponsorluğu konusunda önemli bir iş birliğine imza attık! 🤝

Yatırım Finansman Basın Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Başkanımız Alpaslan Erkoç, Baş Antrenörümüz İsmail Temiz ve Takım Kaptanımız Rahmi Özcan katıldı. Sponsorluk anlaşmamızın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyoruz. 🇹🇷⚽️

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı Çorum Belediye Başkanına Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 4-16 Mayıs tarihleri arasında Çorum ilinde devam eden hazırlık kampı desteği için Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Federasyon Başkanımız Alpaslan Erkoç, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kamp süresince sağlanan olanaklar ve desteklerin, takımın Avrupa Şampiyonası’na hazırlık sürecinde büyük bir avantaj sağladığını vurguladılar.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milli Takım’a başarılar diledi. Aşgın, sporun ve sporcunun her zaman yanlarında olduğunu belirtti ve Ampute Futbol Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Ziyaretin sonunda Ampute Futbol Milli Takımı, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Milli takım forması takdim etti.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

EAFF’tan Hakemlerimize Görev.

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasında görev alan hakemler açıklanırken, listede yer alan ülkeler arasında 3 hakemle en çok temsil edilen ülke konumunda yer aldık. Şehmuz Ünverdi,Cengiz Demir ve Abdulkadir Düzgün Şampiyonada düdük çalacak olan hakemlerimiz. Hakem hocalarımıza başarılar diliyoruz.

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P