BİZİ TAKİP ET!

Petkim, Boccia Milli Takımımızın Resmi Sponsoru Oldu

Boccia Milli Takımımız ile Petkim arasında resmi sponsorluk anlaşması imzalandı. 

50´yi aşan petrokimyasal ürün yelpazesiyle bugün sanayimizin vazgeçilmez bir hammadde üreticisi olan SOCAR Türkiye’nin iştiraki Petkim, 2020 yılı sonuna kadar Boccia Milli Takımımızın resmi sponsoru oldu. 

İzmir Swissotel’de gerçekleştirilen imza töreni, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, TBESF Genel Sekreteri Erhan Durukan, Boccia Branş Asbaşkanı Selim Özen, Boccia Milli Takım Antrenörü Şebnem Sezer, Boccia Milli Takım sporcuları Mustafa Çetin, Ersoy Turp ve Öner Bozbıyık’ın katılımıyla gerçekleşti. 

2020’DE OLİMPİYAT HEDEFİ

Petkim’in sadece Türkiye ekonomisine değil sosyal sorumluluk bilinci ile topluma da değer kattığını söyleyen Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, "Petkim olarak yıllardır eğitim, çevre, spor, kültür ve sanat alanları gibi farklı konularda birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik ancak Boccia’nın bizim için çok özel bir anlamı ve değeri var. Ağır engelli bireylerin toplumda sosyal hayata entegre olması, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden biri. Biz de Türkiye’de bu amaca katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz.

Boccia Milli Takımımızın resmi sponsoru olmaktan gurur duyduklarını belirten Mammadov, sözlerine şöyle devam etti: Federasyonumuzla gerçekleştirdiğimiz işbirliği kapsamında, milli takımımız geçen sene İtalya’da Boccia Bölgesel Açık Turnuvası’na katıldı. Bu turnuvadan bronz madalyayla dönen millilerimiz, Türkiye’de Boccia tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Ancak bizim hedefimiz çok daha büyük. Amacımız, Milli takımımızın 2020’de Tokyo’da gerçekleştirilecek Paralimpik Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil etmesi. Milli sporcularımızın motivasyonu ve azmiyle bunu başaracaklarına olan inancım sonsuz. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve Boccia Milli Takımımız ile birlikte bu gururu yaşamak bizim için çok değerli ve anlamlı. Her zaman onların yanında olacağız ve hep birlikte yeni başarılara imza atacağız."

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk ve Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov tarafından günün anısına karşılıklı teşekkür plaketi sunuldu.


Duyurular

İlk Hazırlık Maçımızda İngiltereyi 2-1 Mağlup ettik.

İlk Hazırlık maçımızda Milli takımımız sahadan 2-1 galip ayrıldı. Takımımızın gollerini 17. ve 36. dakikalarda Ömer Güleryüz kaydederken, İngiltere 50. dakikada Heald Martin’in attığı golle farkı bire indirdi. Karşılaşma bu skorla sona ererken, milli takımımız ilk hazırlık maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Hazırlıkları Kapsamında Antalya’da Kampa Giriyor

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapmak üzere sezon sonu ikinci etap kampını Antalya’da  gerçekleştirecek. Titanic Deluxe Belek Hotel’de 22-29 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan kamp, takımın Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçları da yapacağı bir kamp olacak.

Hazırlık maçı programı şu şekilde:

  • 22 Nisan 2024: Türkiye – İngiltere
  • 24 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan
  • 26 Nisan 2024: Türkiye – Özbekistan

 

Milli takımımıza başarılar diliyoruz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Duyurular

Ampute Futbol Milli Takımımız Kocaeli Kampını sonlandırdı.

Avrupa Şampiyonasını hazırlıkları çerçevesinde 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Kocaeli ilinde hazırlıklarına devam eden Ampute Futbol Milli takımımız buradaki çalışmalarını sonlandırarak ikinci etap kamp için Antalya’ya hareket etti.

 

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

Çok Okunanlar

Copyright © 2022 Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

P